Wybory samorządowe. Sondaż: Kto zostanie prezydentem Nowej Soli? 82,8% dla Wadima Tyszkiewicza

Wyniki najnowszego sondażu, który przeprowadzono w Nowej Soli (woj. lubuskie) pokazują, że urzędujący prezydent Wadim Tyszkiewicz nie będzie miał żadnych problemów z tym, aby wygrać najbliższe wybory.

Wadim Tyszkiewicz (Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz) wygrywa w cuglach - głos na urzędującego prezydenta Nowej Soli chce zagłosować aż 82,8 procent ankietowanych. Można zaryzykować stwierdzenie, że taki wynik w sondażu wyborczym jest prawdopodobnie rekordem w skali całego kraju.

Wybory samorządowe 2018. Wadim Tyszkiewicz popularny wśród młodszych i starszych

Wadim Tyszkiewicz jest bardzo popularny wśród mieszkańców Nowej Soli. Najbardziej chcą głosować na niego ludzie młodzi - aż 90 proc. ankietowanych w wieku 18-29 lat chce oddać swój głos właśnie na niego. Grupą, która darzy Tyszkiewicza najmniejszym uznaniem są ludzie starsi - chce na niego zagłosować 77,8 proc. osób, które ukończyły 60 rok życia.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Nowa Sól. Wadim Tyszkiewicz pozostawia wszystkich w tyle. Drugiego kandydata popiera 12,1 proc. mieszkańców

Wszystko wskazuje na to, że w Nowej Soli drugiej tury nie będzie, jednak o głosy mieszkańców tego miasta zabiega jeszcze trzech kandydatów: Marcin Chciuk, Krzysztof Garwoliński oraz Andrzej Wieczorek. W ostatnim sondażu wyborczym, który zaprezentowała "Gazeta Lubelska" na drugim miejscu uplasował się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Wieczorek.

Otrzymał on poparcie 12,1 proc. ankietowanych. Miejsce trzecie zajął Krzysztof Garwoliński, reprezentujący partię Kukiz'15, na którego zagłosować chce 5,1 proc. ankietowanych. Wyniki sondażu nie uwzględniają kandydatury Marcina Chciuka.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: