Wybory samorządowe 2018. Typy bukmacherów na prezydenta Szczecina

Wybory samorządowe 2018. Kto zostanie prezydentem Szczecina? Bukmacherzy obstawiają, że tylko 3 kandydatów liczy się w wyścigu o zwycięstwo: Piotr Krzystek, Sławomir Nitras i Bartłomiej Sochański.

Jeśli chodzi o wybory samorządowe w Szczecinie, to o fotel prezydenta ubiega się aż sześciu kandydatów.  Jak podaje portal gs24.pl bukmacherzy z firmy Unibet w Londynie przedstawili swoje typy.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Szczecin – kandydaci na prezydenta

Kandydatami na prezydenta Szczecina są: obecna głowa miasta Piotr Krzystek, Sławomir Nitras (PO), Bartłomiej Sochański (PiS), Dawid Krystek (SLD), Jakub Kozieł (poparcie od ruchu Kukiz’15 oraz partii Wolność) i Piotr Czypicki (Szczeciński Ruch Miejski). Po raz pierwszy od 2002 roku o pełnienie tego urzędu w Szczecinie nie powalczy żadna kobieta.

Szczecin. Co obstawiają bukmacherzy?

Bukmacherzy obstawiają wyniki zgodne z tym, co przewidują sondaże. Największe szanse na wygraną (ok. 30 proc.) posiada Piotr Krzystek. Następny jest Bartłomiej Sochański, który prawdopodobnie uzyska 23 proc. poparcia. Po piętach depcze mu jednak Sławomir Nitras z wynikiem 21 proc.

Sondaż prezydencki dla TVP3 Szczecin

W sondażu zleconym przez TVP3 Szczecin Piotr Krzystek również jest liderem. Jak sam przyznaje:

Mam duże zaufanie do szczecinian. Wiem, że dobrze odbierają to co się w Szczecinie dzieje. Spotykam się z nimi często i widzę, że idziemy w dobrym kierunku.

W drugiej turze spotkałby się prawdopodobnie ze Sławomirem Nitrasem, choć różnica między nim a Bartłomiejem Sochańskim jest naprawdę niewielka.

Znamy numery list na kartach wyborczych. PiS na ostatnim miejscu

Więcej o: