Wybory samorządowe. Łukasz Gibała rezygnuje ze współpracy z kontrowersyjnymi kandydatami

Z list komitetu Łukasza Gibały usunięto dwóch kandydatów na radnych Krakowa. Decyzja ta została podjęta ze względu na kontrowersyjną przeszłość obu kandydatów.

Na to, że niektórzy z kandydatów Łukasza Gibały udostępniają treści antysemickie i szowinistyczne zwróciła uwagę Nina Gabryś, członkini partii Nowoczesna, która kandyduje w wyborach do Rady Miasta z list komitetu Jacka Majchrowskiego.

Wśród kandydatów Gibały są antysemici i szowiniści? Członkini Nowoczesnej przeczesuje Internet

 "Analizując profile facebookowe (w internecie nic nie ginie) kandydatów Pana Gibały miałam możliwość zapoznać się z "aktywistami", którzy niestety udostępniali treści antysemickie i obraźliwe ze stron takich jak "stop islamizacji Europy" - napisała Nina Gabryś na swojej stronie na Facebooku. Wśród osób, które kandydują z list Łukasza Gibały jej szczególną uwagę przykuły dwie postaci - Michał Głowa oraz Artur Surówka, którzy udostępniali różnego rodzaju wpisy o antysemickiej treści. Nina Gabryś poddała pod wątpliwość to, czy odpowiednimi kandydatami na radnych są także Grzegorz Król oraz Mikołaj Janus, którzy w poprzednich wyborach startowali z ramienia partii Korwin, oraz "aktywista Kajdanowicz", który był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Artur Surówka i Michał Głowa rezygnują z udziału w wyborach. "Może być Pani z siebie dumna"

Zarówno Michał Głowa, jak i Artur Surówka zostali wykreśleni z list kandydatów Łukasza Gibały. Jak relacjonuje "Gazeta Krakowska", Łukasz Gibała postanowił porozmawiać z kandydatami, którzy publikowali szowinistyczne lub antysemickie treści, a ci sami zrezygnowali ze startu w wyborach

Pod postem Niny Gabryś odezwali się sami oskarżeni. Artur Surówka napisał: "Pani Nina Gabryś, gratulacje! Może być Pani z siebie dumna. Po publikacjach medialnych zdecydowałem wczoraj honorowo oddać się do dyspozycji Łukasza Gibały, stawiając wyżej dobro komitetu niż własne. Zniszczyła Pani moją kampanię i plany na realizację pro-ekologicznych postulatów w Radzie Miasta". Swoją sytuację tłumaczył także Grzegorz Król, który napisał, że co prawda był członkiem partii Korwin, ale zrezygnował z członkostwa m.in. ze względu na kontrowersyjne wypowiedzi lidera partii na temat kobiet oraz osób niepełnosprawnych.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (18)
Wybory samorządowe 2018 Kraków. Kontrowersyjni kandydaci Łukasza Gibały
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 13 razy 5

  No jasne, to wina Niny Gabryś, że Surówka publikował głupoty.

 • lusjola

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Pani Nino dzięki Pani wyczyścimy Kraków z oszołomów!!!

 • matts06

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli faktycznie takie teksty były, to prawidłowo zwróciła uwagę. Ale myślę że może teraz zajmiemy się kolegami pani z Nowoczesnej, z którymi wspólnie startuje z tych samych list. W PO mamy masę radnych uwikłanych w dziwne powiązania z deweloperami. To co, czy pani zajmie się teraz oczyszczaniem swojego środowiska?

 • stemp10

  Oceniono 10 razy 0

  "Pro-ekologiczne postulaty", komedia, dla tych panów Tworki to byłby luksus. Nie wierzę aby ludzie w Krakowie byli aż tak głupi aby nabierać się na takie cienkie gadki

 • alexmac

  Oceniono 5 razy -1

  Czy ktoś może mi wyjaśnić, co niedopuszczalnego jest w ilustracji podpisanej jako „Hołd izraelski”? Domyślam się, że powstała ona przy okazji ustawy o IPN, gdy okazało się, że politycy PiS działają pod dyktando Izraela: najpierw oświadczyli, że poprawki do tej ustawy były konsultowane z przedstawicielami ambasady Izraela (?!), a następnie, gdy Izrael stwierdził, że nowa wersja mu się jednak nie podoba, rząd pisowski jak na komendę ją odwołał, nie ukrywając, że przygotowywał się do tego w siedzibie Mossadu.

  Czy gdyby rząd PiS opracował i przegłosował jakąś ustawę pod dyktando np. Rosji po konsultacjach w siedzibie FSB, i ktoś by opublikował podobny rysunek z podpisem „Hołd ruski”, to też nie mógłby startować w wyborach?

 • elcomendanteche

  Oceniono 15 razy -3

  Nina - Niekontrowersyjna Queer Teoria = 50, 100, albo 150 płci z nazwami przekraczającymi skalę alfabetu - Gabryś = hahaha
  Kontakty z lewactwem kończą się na pozostaniu we współpracy z osobnikami z dysforią płciową, niestabilnymi emocjonalnie kobietami oraz mającymi problemy z testosteronem facetami.
  Jak to mówią na Zachodzie: Get Woke Go Broke

 • Oceniono 5 razy -5

  Wzorcowe zachowanie pana Gibały. A co pani Nina powie o swoim kandydacie, który mianował człowieka z 13 zarzutami prokuratorskimi dyrektorem zikitu? To już jej nie przeszkadza? Niech najpierw posprząta swoje podwórko, a potem zagląda do innych.

 • hotin

  Oceniono 27 razy -9

  Psy szczekają i szukają w internecie,a karawana jedzie dalej. M.Wasserman i tak wygra z każdym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX