Patryk Jaki nie weźmie udziału w debacie z Rafałem Trzaskowskim? Jego sztab stawia warunki

Sztab Patryka Jakiego zapewnia, że chce, aby doszło do debaty pomiędzy kandydatami na prezydenta Warszawy. Stawia jednak warunek - Jarosława Szostakowski, radnego miasta i szefa sztabu warszawskiej Platformy Obywatelskiej, ma zostać wykluczony z tej debaty.

Sztab Patryka Jakiego uważa, że Jarosław Szostakowski jest związany z aferą reprywatyzacyjną, a warszawscy radni Platformy Obywatelskiej głosowali za tym, aby ułatwić proces reprywatyzacji w przypadku kilku działek, w tym działki przy ulicy Twardej i dawnej Siennej 29.

Nie będzie debaty Jaki vs. Trzaskowski? Sztab Patryka Jakiego odmawia rozmów z Jarosławem Szostakowskim

- Pan Szostakowski zamiast trafić na polityczny aut, na polityczną ławkę rezerwowych, to dostał awans. Nie dość, że jest liderem list, to dodatkowo został szefem sztabu warszawskiej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach samorządowych - powiedział Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący Komisji Weryfikacyjnej. Zdaniem Kalety Szostakowski powinien zeznawać przed komisją, której przewodzi. - Z uwagi na okres wyborczy pewnie będzie to niemożliwe, ale osobiście będę rekomendował, by po wyborach pana Szostakowskiego przed komisją przesłuchać. Nieakceptowalne jest, aby taka osoba czuła się gospodarzem rozmów - dodał Sebastian Kaleta.


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Politycy PO o decyzji sztabu Jakiego: "Stchórzyli", "Patryk Jaki nie chce podjąć tej rękawicy"

Jarosław Szostakowski poproszony o komentarz do sprawy, powiedział, że oponent Rafała Trzaskowskiego i jego sztab wyborczy stchórzyli. - Boją się debaty wszystkich kandydatów. Wiedzą, że nie mają nic do powiedzenia, a ich kandydat jest po prostu nieprzygotowany. Obawiają się też, że na tle pozostałych kandydatów to nieprzygotowanie byłoby jeszcze bardziej widoczne - powiedział w rozmowie z TVN Warszawa.

Do słów Sebastiana Kalety odniósł się także Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej. - My się debaty nie boimy i chcieliśmy podjąć tę debatę na wszystkie tematy, które są dla warszawiaków istotne. Miały sztaby ustalić szczegóły, natomiast jeżeli kandydat PiS-u nie znajduje w sobie dość odwagi, trudno. W związku z tym wydaje mi się, że to jest po prostu zwykły unik i Patryk Jaki nie chce podjąć tej rękawicy - powiedział Rafał Trzaskowski, którego sztab zaprosił wszystkich zarejestrowanych kandydatów na prezydenta Warszawy do wspólnej debaty przed pierwszą turą wyborów.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (100)
Wybory samorządowe 2018. Sztab Patryka Jakiego stawia warunki dot. debaty przedwyborczej
Zaloguj się
 • dorsai68

  Oceniono 29 razy 27

  No i co Jaki? Niby taki chojrak spod opolskiego bloku jesteś a spękałeś przed warszawskim inteligencikiem.
  Cienias!

 • zdziwiony6

  Oceniono 21 razy 19

  Jaki usłyszałby pytanie czy jako prezydent Warszawy będzie politykiem samodzielnym czy zaledwie wyrobnikiem Kaczyńskiego i Sasina?

 • santa_c

  Oceniono 25 razy 13

  stałaby się widoczna dla wolaków tak skrzętnie maskowana przez sztab pis różnica pomiędzy dresem a europejczykiem

 • antonikarcz

  Oceniono 32 razy 10

  Jaki główny przekręt warszawskiej reprywatyzacji, ukrywający świadków, nie przesłuchujący mianowanych przez PiS twórców całej tej afery.

 • y.woodoo

  Oceniono 26 razy 8

  Byle jaki juz sie poddal? Nie bedzie argumentacji bejsbola? Co za strata dla gawiedzi cioemnogrodzkiej.

 • m.aloes

  Oceniono 9 razy 7

  NiJaki jesteś ZEREM!

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 7

  Formacja kiciarzy stawia ultimatum. Na głowę frajerze upadłeś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX