SLD podaje "jedynki" na liście do rady miejskiej i sejmiku w Białymstoku

SLD przedstawiło swoich kandydatów do rady miejskiej i sejmiku w Białymstoku. Partia rozpoczęła kampanię z pewnym opóźnieniem.

SLD posiada listy w czterech na pięć okręgów wyborczych w Białymstoku. Wśród zgłoszonych kandydatów jest wielu społeczników.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Lista SLD do sejmiku

Dwa pierwsze miejsca na liście do sejmiku zajmuje odpowiednio prof. Marian Szamatowicz – znany ginekolog-położnik, wcześniej udzielający się z ramienia PO – oraz Michał Karpowicz, dotychczasowy radny miejski.

Rezygnacja Koronkiewicza

SLD nie posiada listy w jednym z okręgów wyborczych w Białymstoku, a to z powodu niespodziewanej rezygnacji Wojciecha Koronkiewicza. Był on kandydatem partii na prezydenta Białegostoku, jednak zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. Mało tego – poparł on inny komitet, „Inicjatywa dla Białegostoku”.

„Jedynki” na liście SLD w Białymstoku

Jako jedynki na listach SLD do rady miejskiej w Białymstoku wystartują: szef białostockiego SLD Sławomir Trochimczyk (okręg nr 2), działacz sportowy Janusz Kochan (okręg nr 3), przedsiębiorca Wacław Rekść (okręg nr 4) oraz prawnik Wiesław Kobyliński (okręg nr 5).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: