SLD podaje "jedynki" na li軼ie do rady miejskiej i sejmiku w Bia造mstoku

SLD przedstawi這 swoich kandydat闚 do rady miejskiej i sejmiku w Bia造mstoku. Partia rozpocz窸a kampani z pewnym op騧nieniem.

SLD posiada listy w czterech na pięć okr璕闚 wyborczych w Białymstoku. Wśród zgłoszonych kandydatów jest wielu społeczników.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Lista SLD do sejmiku

Dwa pierwsze miejsca na liście do sejmiku zajmuje odpowiednio prof. Marian Szamatowicz – znany ginekolog-położnik, wcześniej udzielający się z ramienia PO – oraz Michał Karpowicz, dotychczasowy radny miejski.

Rezygnacja Koronkiewicza

SLD nie posiada listy w jednym z okręgów wyborczych w Białymstoku, a to z powodu niespodziewanej rezygnacji Wojciecha Koronkiewicza. Był on kandydatem partii na prezydenta Bia貫gostoku, jednak zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko. Mało tego – poparł on inny komitet, „Inicjatywa dla Białegostoku”.

„Jedynki” na liście SLD w Białymstoku

Jako jedynki na listach SLD do rady miejskiej w Białymstoku wystartują: szef białostockiego SLD Sławomir Trochimczyk (okręg nr 2), działacz sportowy Janusz Kochan (okręg nr 3), przedsi瑿iorca Wacław Rekść (okręg nr 4) oraz prawnik Wiesław Kobyliński (okręg nr 5).

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Wi璚ej o: