Adrian Zandberg przedstawił "jedynki" na listach do Sejmiku Województwa Łódzkiego

Podczas wizyty w Łodzi lider partii Razem ogłosił, kto został liderem list do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Adrian Zandberg złożył także kilka obietnic wyborczych, które dotyczyły przede wszystkim godnego wynagrodzenia oraz likwidacji śmieciówek w samorządach.

Adrian Zandberg chce godnych płac m.in. w Domach Pomocy Społecznej 

- Sytuacja jest paradoksalna: ludzie, którzy mają pomagać innym wydobyć się z ubóstwa, sami żyją na granicy ubóstwa –  powiedział Adrian Zandberg, odnosząc się do sytuacji osób zatrudnionych w Domach Pomocy Społecznej. Przypomnijmy, że końcem sierpnia w jednym z łódzkich DPS-ów doszło do strajku. Strajkujący protestowali z hasłem „Pomoc potrzebuje pomocy” i żądali podwyżki wynagrodzeń, które wynosiły od 1860 do 1940 zł brutto (dane za portalem strajk.eu).

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Partia Razem chce usprawniać samorządy. Koniec śmieciówek i outsourcingu 

Podczas konferencji w Łodzi Adrian Zandberg opowiadał także o tym, w jaki sposób jego partia chce usprawnić pracę samorządów. Podstawową zmianą mają być umowy o pracę w miejsce śmieciówek. Na normalne umowy mają zatrudniać także te firmy, które wygrywają przetargi. Partia Razem chce także, aby informacje o wysokości pensji w samorządach były jawne i transparentne.

- Chcemy, żeby samorządy zatrudniały za pieniądze, które pozwolą na normalne życie w danym regionie. I było jasne, kto i ile pieniędzy otrzymuje. By ci, którzy mają czelność odmawiać podwyżki zwykłym pracownikom o 100 zł, a jednocześnie zatrudniają swoich kumpli za kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie, musieli się z tego tłumaczyć przed opinią publiczną – powiedział lider partii Razem.

Liderzy list partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego

Adrian Zandberg przedstawił także „jedynki” na listach Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Łódzkiego. W okręgu nr 1 liderem listy została Wioleta Krysiak, w okręgu 2 - Mateusz Mirys, w okręgu nr 3 Anna Sikora, w okręgu nr 4 Andrzej Pawelczyk, a w okręgu nr 5 Marta Panak.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: