Wybory samorządowe 2018. Stanisław Bartnik to kolejny kandydat na prezydenta Białegostoku

Stanisław Bartnik to kolejny kandydat na prezydenta Białegostoku. To szef stowarzyszenia Nasze Osiedle, które walczy z nieuczciwymi miejskimi spółdzielniami.

Stanisław Bartnik startuje w wyborach z komitetu „Spoza Sitwy”. Kandydat na prezydenta Białegostoku chce skupić się na rozwoju polskiego kapitału.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Stanisław Bartnik. Obietnice wyborcze

Inwestycje pod polskich przedsiębiorców, zrzeszanie przedsiębiorstw, oferowanie poręczeń kredytowych – Bartnik skupia się na tym, aby rozwijać lokalną gospodarkę. Do tego chce inwestować w dotychczasowe przedsięwzięcia, choćby takie promocja i tworzenie podlaskich marek. Kandydat planuje stworzenie portalu informacyjno-handlowego dla ułatwienia współpracy między przedsiębiorcami.

Współpraca ze wschodnimi partnerami

Stanisław Bartnik promuje również współpracę z partnerami ze Wschodu. W tym celu pragnie stworzyć czasopismo pisane po rosyjsku, które promowałoby polskie marki na Białorusi. Zapowiada wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej w Białymstoku, zmniejszenie opłat za lokale komunalne oraz zlikwidowanie straży miejskiej. Kandydat na prezydenta Białegostoku chce też wycofać opłaty za parkowanie od mieszkańców ulic znajdujących się w strefie płatnego parkowania.

Kandydaci na prezydenta Białegostoku

Oprócz Stanisława Bartnika w wyborach na prezydenta Białegostoku startują: Jacek Żalek, Katarzyna Sztop-Rutkowska, Tadeusz Arłukowicz i obecny prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: