Czerwone oczy, swastyki i liczba 666. Zniszczono plakaty kandydatów PiS w Sandomierzu

W Sandomierzu na ulicy Lwowskiej zniszczono plakaty kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Na plakatach znalazły się takie symbole jak m.in. liczba 666 oraz swastyka.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę 22 września. Zniszczone zostały plakaty dziewiętnastu kandydatów PiS, które zostały powieszone na ulicy Lwowskiej w Sandomierzu. Kielecka Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. 

Plakaty kandydatów PiS w Sandomierzu zostały zniszczone. Swastyka, 666 i symbol Polski Walczącej obok siebie

Sprawca przy użyciu farby w sprayu w kolorze czerwonym i czarnym zamalował oczy i usta kandydatów i dorysował takie symbole jak liczba 666, swastyka, czy symbol Polski Walczącej. Napisy i rysunki zostały umieszczone na plakatach w sposób chaotyczny.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać 

Plakaty PiS warte prawie 10 tys. złotych. Policja poszukuje sprawcy

Plakaty, które zostały zniszczone, przedstawiały wizerunki kilkunastu działaczy PiS – kandydatów do Rady Miasta czy Rady Powiatu Sandomierskiego. Zniszczono także plakat kandydata na burmistrza Sandomierza, Krzysztofa Szatana.

Sprawa została zgłoszona Policji. Zuzanna Wychowańska, kandydatka PiS do Rady Miasta Sandomierza poinformowała, że złożono także zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, ponieważ za pomocą farby zniszczono mienie o wartości ok. 9800 złotych - relacjonuje portal wprost.pl.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: