Hanna Zdanowska złożyła seniorom obietnicę. Mają być tężnie solankowe i Dom Pobytu Dziennego

Hanna Zdanowska, urzędująca prezydent i kandydatka na prezydenta Łodzi, przedstwiła swój program wyborczy skierowany do seniorów.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Hanna Zdanowska (kandydatka popierana m.in. przez Koalicję Obywatelską, SLD i PSL) mówiła m.in. o budowie kolejnych tężni solankowych, tworzeniu domów dziennego pobytu dla seniorów oraz bezpłatnych badaniach.

Program wyborczy Hanny Zdanowskiej. Będzie jeszcze więcej tężni solankowych

Jedną z głównych obietnic Hanny Zdanowskiej skierowanej do seniorów z Łodzi jest budowa kolejnych tężni solankowych. Obecnie w Łodzi są już trzy takie miejsca, ale urzędująca prezydent nie chce na tym poprzestać – zapowiedziała, że tężnie solankowe zostaną stworzone także w Widzewie, Chojnach, Retkini, Górnej, Zarzewie, Złotnie, Rudzie, Olechowie i Dąbrowie. Hanna Zdanowska powiedziała, że ten pomysł związany jest z potrzebą łódzkich seniorów, którzy chcą "fajnej przestrzeni do wypoczynku, rekreacji, do fajnego życia".

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Domy Dziennego Pobytu w Łodzi. Miasto zadba o ciepłe posiłki i zajęcia dla seniorów

Jedną z ważniejszych inwestycji podczas kolejnej kadencji Hanny Zdanowskiej ma być budowa Domów Dziennego Pobytu, które prezydent Łodzi chce postawić na osiedlach Ruda i Julianów. Kandydatka opozycji zapowiedziała, że w takich domach seniorzy będą mogli liczyć na ciepły posiłek, ale także na zajęcia, podczas których rozwiną swoje umiejętności. takie jak obsługa nowych technologii. Domy pobytu dziennego mają także sprzyjać poznawaniu nowych ludzi i spędzaniu czasu w grupie, a także zapobiegać alienacji seniorów.

Hanna Zdanowska podkreśliła także, że kończy się program doposażania i modernizacji łódzkich przychodni, a miasto inwestuje w remonty Domów Pomocy Społecznej. Zapowiedziała, że podobnie jak w poprzednich latach, miasto Łódź będzie organizować pikniki zdrowotne oraz bezpłatne badania dla osób starszych.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: