Jacek Żalek o lotnisku Białystok-Krywlany: "Tu można co najwyżej puszczać latawce"

- Na lotnisku Krywlany w Białymstoku pas startowy nie odpowiada potrzebom mieszkańców, a startować będą mogły z niego tylko prywatne samoloty - ocenił Jacek Żalek podczas konferencji prasowej.

Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku lotnisko jest „pomnikiem wyborczym” dla rządzącego samorządu. Jego zdaniem inwestycja, na którą wydano 45 mln złotych, jest niefunkcjonalna.

Jacek Żalek krytykuj pas startowy w Krywlanach

- Ten pas startowy jest chyba tylko i wyłącznie pomnikiem wyborczym, bo z tego miejsca przeciętny białostoczanin, który nie jest właścicielem samolotu, nie będzie mógł odlecieć, bo nie kupi biletu, a jedyne, co będzie mógł tu robić, to co najwyżej puszczać latawce - powiedział Jacek Żalek, cytowany przez Onet.pl. Z kolei na Twitterze Jacek Żalek napisał, że kwestia budowy lotniska w Białymstoku nie była konsultowana z prezesem LOT-u, a pas startowy na lotnisku Krywlany jest o 50 metrów za krótki, aby mógł na nim wylądować jakikolwiek samolot PLL LOT.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Jacek Żalek obiecuje, że jako prezydent zadba o dofinansowanie lotniska

Pas startowy w Białymstoku przeznaczony jest dla niewielkich samolotów, które zabierają na pokład do 50 pasażerów, a także dla służb ratunkowych. Budowa pasa na lotnisku Krywlany-Białystok właśnie się zakończyła, a odbiór techniczny jest w toku. Lokalne władze zapowiedziały, że w kolejnych latach będzie możliwa dobudowa kolejnych elementów infrastruktury lotniskowej.

O konieczności budowy lotniska w województwie podlaskim Jacek Żalek mówił już wcześniej, podczas konferencji prasowej zwołanej na początku września. Zadeklarował wtedy, że jeżeli zostanie prezydentem Białegostoku zadba, by miasto dofinansowało budowę lotniska.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (23)
Wybory samorządowe 2018. Jacek Żalek krytykuje lotnisko Białystok-Krywlany
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 13 razy 9

  1. Lotnisko w Białymstoku jest bezsensowne biorąc pod uwagę jego wielkość i relatywnie niewielką odległość od Warszawy
  2. Mimo wszystko, krytyka Żalka wobec oddanego lotniska jest słuszna, jak już je wybudowano, to powinno spełniać pewne wymagania.

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 6

  Pan Żalek jeszcze wyjawi, kto za tym stoi i przeciwko komu zbudowano ten pas.
  Bo że to spisek elit i lemingów, to wiadomo od samego poczatku.
  Moznaby podejrzewać, ze to matactwo :"salonu". ALe w Białymstowku nikt nie widział żadnego salonu (z wyjątkiem "Salon fryzjerski Beata"), za to liczne gumna...
  Pan Zalek jest niewątpliwie bynajmniej niezawodnie mądry, przystojny, inteligentny, atrakcyjny dla płci, oczytany, wyksztąłcony, pachnący dobrą perfumą Przemysławka, ustepujący zawsze miesjca w tramwaju staruszkom (o ile w Białymstoku jest tramwaj? jak nie ma: koneicznie pan Żalek wybuduje, żeby miał gdzie ustepować...). No sam cymes, delikates i cukereczek...
  Tylko dlaczego na jego widok na wymioty się zbiera?

 • tani_dran

  Oceniono 10 razy 4

  Można też puścić pawia na widok żalka, ale niekoniecznie na lotnisku

 • mirek76pl

  Oceniono 14 razy 4

  Jakie szczescie, ze lotnisko w Radomiu ma wystarczajaco dlugi pas odpowiada potrzebom mieszkancow.

 • tani_dran

  Oceniono 7 razy 3

  PIS planował pi.nąć tak kościół, bo JPII raz tam był. Nie wyszło i stąd frustracja

 • fantomas200

  Oceniono 7 razy 3

  To nie można przedłużyć o te 50m? Co tam stoi na przeszkodzie? Kapliczka, boża męka czy plebania?Jakieś banialuki wciskane na wiadomy użytek przez określone grupy, jak to mawia prezes K. Ale to trafia do ciemnego luda, bo jest pewne, że pas startowy wybudowali niesłuszni!

 • seppuku

  Oceniono 6 razy 2

  Aż Żalek dudę ściska.

 • lao.premis

  Oceniono 5 razy 1

  głupota, powinniśmy stawiać na szybką kolej jak chociażby Hiszpanie. z Białegostoku na Okęcie można dojechać takim pociągiem w około godzinę. Patrzy AVE Madyt-Sevilla. Prawie 400km w 2h i 20min

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX