Licznik kłamstw Morawieckiego. PSL pokazuje rodakom "jaka jest prawda"

Podczas konwencji samorządowej PSL uruchomiono specjalny licznik, który rejestruje "kłamstwa Morawieckiego w kampanii". Licznik kłamstw Morawieckiego został opublikowany na Twitterze partii.

Licznik kłamstw Morawieckiego nie wystartował od zera. Pod uwagę wzięto wszystkie dotychczasowe wypowiedzi premiera, nie tylko te związane z wyborami samorządowymi. Wynik jest niechlubny - naliczono już 87 pozycji. Uroczystego uruchomienia licznika dokonał Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Licznik kłamstw Morawieckiego powstał aby "pokazać rodakom, jaka jest prawda"

Premier Mateusz Morawiecki, a w zasadzie jego poczynania, zostały również skomentowane w wystąpieniach członków PSL. - Od początku tej kampanii widzimy, jak premier kłamie każdego dnia. To się stało już praktycznie codziennością, w zasadzie nie ma dnia, żeby premier nie skłamał. Mówił nieprawdę chociażby na ostatnich konwencjach PiS-u. Tych kłamstw jest bardzo dużo, premier kłamie na temat dróg, na temat Unii Europejskiej, na temat problemu ASF-u, czy migracji - powiedział prezes PSL w wywiadzie dla Agencji Informacyjnej Polska Press. Dodał, że uruchomiony licznik ma służyć temu, aby „pokazać rodakom, jaka jest prawda”, a samego premiera - przekierować na dobrą drogę”.

Zobacz też: Kłamstwa i półprawdy premiera Mateusza Morawieckiego - 9 przykładów. Negocjacje z UE nie były jedyne

Kosiniak-Kamysz odpowiada na zarzuty

Prezes partii PSL odniósł się również do oskarżeń stawianych przez Mateusza Morawieckiego. Premier w ubiegłym roku powiedział, że rząd PO-PSL nie inwestował w drogi. - Może premier Morawiecki nie widzi nowych dróg przez zaciemnione szyby limuzyny? Budowaliśmy tysiące kilometrów (dróg- red.) - odpowiada Kosiniak-Kamysz.

W czasie konwencji PSL przedstawiło również postulaty pod wspólną nazwą „Rzeczpospolita Samorządowa”. W projekcie znalazły się obietnice dla rolników, seniorów, młodzieży, przedsiębiorców oraz dla rodzin.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (40)
Wybory samorządowe 2018. PSL i licznik kłamstw Morawieckiego
Zaloguj się
 • kanonia1939

  Oceniono 13 razy 7

  Wraz z liczbą kłamstw powinien rosnąć nos Morawieckiego

 • mirek76pl

  Oceniono 25 razy 7

  Czego oczekiwac od czlowieka, ktorego tatus glosuje na 2 rece i umieszcza nieboszczykow na listach poparcia?

 • lubiedobrze

  Oceniono 36 razy 6

  Proponuję sprawdzić jak się ma budowa promu pasażerskiego w Szczecinie. Mateuszek z biskupami stępkę poświęcił 2 lata temu. Wydali ponad 100mln, a podobno w skupie poszła za 10tyś.

 • macw1975

  Oceniono 12 razy 6

  Jakaś lista tych kłamstw z odpowiednimi cytatami dostatecznie długimi aby nikt nie zarzucił że są wyrwane z kontekstu? Czy po prostu trudne do zweryfikowania ale ładnie wyglądające cyferki?

 • batura3

  Oceniono 32 razy 4

  Ładne, ale powinno być napisane: MATEUSZEK-PISSOWSKI KŁAMCZUSZEK:))))

 • eti.gda

  Oceniono 3 razy 3

  Kłamstwa? Ale ludzie i tak uwierzą. Oddajmy głos największemu specjaliście w tej dziedzinie:
  Prawdą jest, że w wielkim kłamstwie zawsze jest pewien element wiarygodności, albowiem szerokie masy narodu w głębi emocjonalnej sfery swej natury nie tyle są świadome i celowo złe, ile łatwo ulegają zepsuciu; tak więc w swoich prymitywnych umysłach łatwiej padają ofiarą wielkiego kłamstwa niż drobnego, bo same często uciekają się do małych kłamstewek w drobnych sprawach, ale wstydziłyby się posługiwać wielkim kłamstwem. Taka nieprawda nigdy nie przyszłaby im na myśl i nie wierzą, że ktoś inny miałby czelność haniebnie przekręcić prawdę. (A. Hitler)

  A Stalin, który był małomównym mrukiem, podsumował to lapidarnie: "W kłamstwo - uwierzą, w prawdę - nie"

 • wolo

  Oceniono 15 razy 3

  9999 to ma być max? Tam zaraz miejsca zabraknie

 • rezimthuska

  Oceniono 9 razy 3

  Już ponad 12 lat żyję w takiej sobie, "gminie" miejskiej - 10-12 tys mieszkańców i to co Pan napisałe o przynależnościach "partyjnych" widzę na codzień. Te układy nie są możliwe do przerwania, w żaden sposób, oprócz sposobu finansowego. tzw. rzeczpospolita samorządowa o co walczy PSL dysponuje zbyt dużymi środkami finansowymi które może wydawać dowolnie, wg. uznania samorządowców. Zwykły wyborca nie ma nic do gadania w sprawie na co te środki idą.

 • edek40

  Oceniono 12 razy 2

  Brawo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX