Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów do rady miejskiej w Opolu

Kandydaci do Rady Miasta Opola - znane są już nazwiska większości osób ubiegających się o miejsce w radzie miejskiej Opola. Podajemy listy dla poszczególnych partii i okręgów.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się już 21 października, czyli dokładnie za miesiąc. Najwyższy czas bliżej przyjrzeć się temu, kto stara się o mandat miejskiego radnego. Publikujemy listy wyborcze dla Opola dla komitetów takich jak: Koalicja Obywatelska, Kukiz’15, KWW Arkadiusza Wiśniewskiego, KWW Marcina Gambca, Obywatele dla Opola, PiS, Razem dla Opola i SLD Lewica Razem.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać.

Kandydaci Opole – okręg nr 1 (dzielnice takie jak: Bierkowice, Chmielowice, Nadodrze, Półwieś, Sławice, Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Winów, Wrzoski, Zaodrze i Żerkowice)

1. Koalicja Obywatelska: Elżbieta Bień, Tomasz Kaliszan, Marcin Stankiewicz, Lilianna Łuczkiewicz, Wojciech Skowronek, Sebastian Wojciechowski, Ewa Berthold-Majewska, Katarzyna Święs-Kubara.

2. Kukiz’15: Mariusz Rybczyński, Marcin Pękalski, Jolanta Stec, Michał Duch, Michał Gryzowski, Ireneusz Dybalski, Longina Godlewska, Zofia Skwirut.

3. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego: Tomasz Wróbel, Jacek Kasprzyk, Sandra Cierniak, Magdalena Ogórek, Irena Koszyk, Andrzej Trybuła, Edward Odelga, Grażyna Kolanko.

4. KWW Marcina Gambca: Jan Damboń, Grzegorz Ostromecki, Anna Świeczka, Krzysztof Cebula 5. Anna Respondek, Andrzej Brożyna, Diana Witkowska, Michał Sorgowicki.

5. Obywatele dla Opola: Kordian Michalak, Bartosz Kulig, Aleksandra Herka, Jolanta Toll, Beata Rymkiewicz.

6. PiS: Sylwia Borgul, Marek Kawa, Violetta Kozakiewicz, Andrzej Strzałka, Marek Ratejski, Dariusz Medoliński, Seweryna Bratek, Łukasz Kasprzyk.

7. Razem dla Opola: Piotr Zamelski, Marcjanna Lotko, Marzena Sedlaczek, Grzegorz Pukas, Bolesław Goranczewski, Marek Cholewa, Katarzyna Winnicka, Walter Czok.

8. SLD Lewica Razem: Antoni Chorzewski, Wojciech Krzemiński, Barbara Drożdżyńska, Krzysztof Łysoń, Ewa Szwagrzyk, Dariusz Pietruszyński,Tadeusz Chodaczek, Maria Polańska.

Kandydaci Opole – okręg nr 2 (dzielnice: Armii Krajowej, Borki, Brzezie, Chabry, Czarnowąsy, Krzanowice, Świerkle, Wróblin, Zakrzów).

1. Koalicja Obywatelska: Elżbieta Kurek, Tobiasz Gajda, Jolanta Kawecka, Bronisława Żebrowska, Bogusław Sałatyński, Jerzy Cmok, Ludwik Skałuba, Zdzisław Grygiel.

2. Kukiz’15: Łukasz Gruca, Jadwiga Bartnik, Sławomir Kadłuczka, Urszula Bik, Krzysztof Sobkowicz, Maria Rybczyńska.

3. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego: Piotr Mielec, Dariusz Chwist, Alicja Wiśniewska, Adam Więcek, Łukasz Wielichowski, Joanna Dzido, Jan Chmiel, Anna Chodakowska.

4. KWW Marcina Gambca: Michał Pytlik, Renata Wilk, Barbara Chyłka, Marcin Wieczorek, Agnieszka Spalwisz, Ginter Cebula, Alicja Przystajko, Katarzyna Plochowicz.

5. Obywatele dla Opola: Tymoteusz Słota, Justyna Weigt, Adam Antoszczyk, Sylwia Wójcik, Natalia Słomkowska.

6. PiS: Michał Nowak, Piotr Pancześnik, Sławomir Kruk, Jerzy Zając, Krystyna Kulpa, Anna Zagwojska, Elżbieta Filipowska, Paweł Włodarczyk.

7. Razem dla Opola: Jerzy Skubis, Marcin Wietrzniok, Paweł Ziorko, Piotr Sułkowski, Iga Kmieć, Krystyna Łatwis, Józefa Dubas, Szczepan Wojdyła.

8. SLD Lewica Razem: Krystyna Słodczyk, Romuald Idzikows ki,Łukasz Zalewski, Jolanta Zandecka, Michał Kalinowski, Ryszard Jacek , Jerzy Stasiewicz, Leokadia Świderska-Trebel.

Kandydaci Opole – okręg nr 3 (dzielnice Gosławice, Groszowice, Grotowice, Grudzice, Kolonia Gosławicka, Malina, Malinka, Nowa Wieś Królewska).

1. Koalicja Obywatelska: Barbara Kamińska, Przemysław Pospieszyński, Emil Kulesza, Elżbieta Kaliszan, Rafał Królikowski, Krzysztof Zajkowski, Monika Jodko, Agnieszka Plech, Arkadiusz Tkocz.

2. Kukiz’15: Paweł Gadżała, Sandra Głogiewicz, Edyta Bach-Starzecka, Marcin Pec, Tomasz Hanicki, Elżbieta Zając.

3. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego: Małgorzata Wilkos, Łukasz Sowada, Waldemar Matuszek, Edmund Wajde, Dorota Spierewka, Teresa Sokołowska, Małgorzata Jarosz-Basztabin, Dariusz Nawarecki, Arkadiusz Wiśniewski.

4. KWW Marcina Gambca: Marcin Gambiec, Jerzy Przystajko, Waldemar Gielzok, Gizela Lisy, Roman Sękowski, Lidia Bożych, Dorota Śladek, Maria Kantow, Dariusz Zbieg.

5. Obywatele dla Opola: Zbigniew Janowski, Agnieszka Henkiel-Rogala, Maria Jakusz, Magdalena Sygnatowicz, Marcin Przesmycki.

6. PiS: Sławomir Batko, Iwona Porowska, Paweł Janka, Ewa Kubicka, Andrzej Praszel, Kornel Twaróg, Tadeusz Kubów, Anna Kolend a,Agnieszka Zakrzewska-Kubów.

7. Razem dla Opola: Justyna Soppa, Barbara Koc-Ogonowska, Kamil Olszewski, Paweł Kurtasz, Adam Pancześnik, Andrzej Snela, Joanna Mendela, Eugenia Liskowska, Adrian Talkowski.

8. SLD Lewica Razem: Robert Szendera, Henryk Jędrzejczyk, Zdzisława Czerska, Łukasz Jóźwiak, Aleksander Kampa, Sylwia Grzymała, Aleksandra Czechowska, Joanna Grajcar, Jarosław Pilc.

Kandydaci Opole – okręg nr 4 (Śródmieście i Stare Miasto).

1. Koalicja Obywatelska: Przemysław Pytlik, Anna Łęgowik, Tadeusz Pabisiak, Jarosław Draguć, Adam Warzecha, Roman Ciasnocha, Dominika Tylczyńska, Leokadia Kubalańca.

2. Kukiz’15: Leszek Danielewicz, Krzysztof Talaga, Wiktor Zając, Anna Perzyna, Józef Romaniuk, Karolina Tulej, Jadwiga Gruca.

3. KWW Marcina Gambca: Iwona Gałązka, Klaudia Spodzieja, Elżbieta Pogoda, Agnieszka Młyńska-Kowalczyk, Arkadiusz Biss, Sylwester Strzelec, Mariusz Turowski, Iwona Domeyko-Gabor.

4. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego: Marek Masnyk, Urszula Zajączkowska, Danuta Sokołowska, Aleksander Iszczuk, Marek Mróz, Anna Tabisz, Marcin Wesołowski, Bartłomiej Bonk.

5. Obywatele dla Opola: Beata Zajączkowska-Kaim, Krzysztof Badora, Wojciech Wojnar, Barbara Skórzewska, Danuta Katorosz.

6. PiS: Arkadiusz Szymański, Krystyna Duda, Przemysław Bukowski, Kazimierz Golka, Helena Król, Wiktor Zagała, Teresa Wilk, Grzegorz Krukowski.

7. Razem dla Opola: Krzysztof Drynda, Piotr Wajs, Jan Szydełko, Krystyna Cieszyńska, Jan Izydorczyk, Joanna Pohorecka, Joanna Zawadzka, Arkadiusz Jasiński.

8. SLD Lewica Razem: Marek Łabno, Beata Wajda, Roman Śmietański, Adriana Szewczyk-Kuc, Jerzy Sajewicz, Halina Mączyńska, Józef Nocuń, Jacek Świętek.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: