Wybory samorządowe 2018. Znani kandydaci na radnych Białegostoku i województwa podlaskiego

17 września minął termin zgłaszania kandydatów na radnych do rad miast i sejmików wojewódzkich. Na listach w Białymstoku nie zabrakło znanych nazwisk.

W wyborach samorządowych 2018 w Białymstoku wystartują przede wszystkim ludzie rozpoznawalni dla lokalnej społeczności, ale także takie osoby, które znane są w całym kraju.

Wybory samorzadowe 2018. Kandydaci na radnych Rady Miasta Białegostoku i Sejmiku Województwa Podlaskiego

 • Jednym z kandydatów do Rady Miasta Białegostoku jest Marcin Siegieńczuk – były wokalista zespołu Toples, wykonującego muzykę disco polo, z którym nagrał osiem płyt. Ostatnia solowa płyta Siegieńczuka „Grandes cojones” ukazała się w 2014 roku. Muzyk od kilkunastu lat trenuje karate, posiada trzeci stopień mistrzowski. Marcin Siegieńczuk startuje z listy komitetu Białystok na Tak, który związany jest z partią Kukiz'15.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

 • Kolejnym kandydatem na radnego Białegostoku został Rafał Grzyb – wieloletni piłkarz i kapitan klubu Jagiellonia Białystok. Grzyb gra z tą drużyną od 2010 roku, wraz z nią zdobył zarówno Puchar Polski, jak i Super Puchar Polski w sezonie 2010/2011. Rafał Grzyb jest kandydatem do Rady Miasta Białystok związanym z Koalicją Obywatelską.

 • Na liście Koalicji Obywatelskiej współtworzonej przez Platformę Obywatelską i partię Nowoczesną, znalazł się także Marek Tyszkiewicz – aktor teatralny, od 2006 roku związany z Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

 • Na listach Koalicji Obywatelskiej znalazła się również Jolanta Szczygieł - Rogowska - szefowa Galerii im. Slendzińskich w Białymstoku, współautorka książki „Opowieści białostockie”. Białostocka historyczka i pisarka będzie zabiegać o stanowisko radnej Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 • Cezary Mielko, szef Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, a także perkusista zespołu Bright Ophidia będzie kandydował na radnego Miasta Białystok. Jego nazwisko znajdzie się na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

 • Kolejnym głośnym nazwiskiem na liście kandydatów w województwie podlaskim jest nazwisko Justyny Żalek. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na radną sejmiku wojewódzkiego jest żoną posła i kandydata na prezydenta Białegostoku Jacka Żalka.

 • Eugeniusz Muszyc, kandydujący z listy partii Kukiz'15 oraz komitetu Białystok na Tak, jest znanym białostockim związkowcem. Pełni funkcję przewodniczącego Polskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia.

 • O reelekcję będzie zabiegał Marek Citko – radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, były piłkarz Jagiellonii Białystok (1992-1995) oraz były reprezentant Polski. Marek Citko startuje z list partii Prawo i Sprawiedliwość.

 • Małgorzata Bil-Jaruzelska, czyli zastępca dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, wystartuje z list PSL. Bil-Jaruzelska będzie zabiegać o mandat radnej w Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 • Katarzyna Sztop-Rutkowska, socjolog związana z komitetem Inicjatywa dla Białegostoku będzie startować zarówno w wyborach na prezydenta Białegostoku, jak i w wyborach do rady miasta.

 • Kolejnym kandydatem Inicjatywy dla Białegostoku na radnego miasta jest Karol Mocniak ze Stowarzyszenia Rowerowy Białystok

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: