Poznań. Przemysław Hinc, kandydat na prezydenta, chce likwidować straż miejską

Przemysław Hinc, kandydat partii Kukiz'15 na prezydenta Poznania, chce wprowadzić prawdziwą rewolucję - zlikwidować straż miejską, a do tego co roku organizować referendum dla mieszkańców miasta.

Przemysław Hinc ukończył UAM w Poznaniu. Prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego. W 2011 roku nie udało mu się dostać do Senatu. W 2015 roku starał się również bez powodzenia wejść do Sejmu. Kandydatura Przemysława Hinca w wyborach na prezydenta Poznania jest popierana przez Stanisława Tyszkę, wicemarszałka Sejmu.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Przemysław Hinc chce zlikwidować straż miejską w Poznaniu

Likwidacja straży miejskiej to główne założenie programu wyborczego Przemysława Hinca. Portal gloswielkopolski.pl przytacza wypowiedź kandydata na prezydenta Poznania: „wszyscy obserwujemy czym w ostatnich dniach w Poznaniu zajmują się strażnicy”.

Chodzi o dość głośną ostatnio sprawę mieszkańca Poznania, który w poście na Facebooku użył słowa "ku*wa". Po dwóch miesiącach dostał wezwanie do straży miejskiej w celu złożenia wyjaśnień.

Hinc dodał również, że straż miejska nie może być „służbą parkingową”.

Inne propozycje kandydata Kukiz'15

Kandydat Kukiz'15 na prezydenta Poznania chce również organizować co roku referendum dla mieszkańców, tak aby mogli się oni wypowiedzieć w sprawach dotyczących całego miasta, jak i ich osiedla.

Do tego ma zamiar wprowadzić udogodnienia dla seniorów – darmowy przejazd komunikacją miejską oraz stworzenia domów dziennego pobytu dla osób starszych. Ponadto, pragnie przywrócenia Targów Książki w Poznaniu oraz stworzenia w mieście Traktatu Kultury.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: