Wybory samorządowe 2018. Partia Razem przedstawiła kandydatów na radnych województwa opolskiego

Partia Razem zaprezentowała kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego. Podczas spotkania z kandydatami na radnych nie zabrakło rozmów o postulatach partii na najbliższe wybory samorządowe.

Kandydatów na radnych województwa opolskiego zaprezentował Adrian Zandberg, lider partii Razem.

Prezentacja kandydatów Razem na radnych województwa opolskiego. Zandberg: "Chcemy, aby Polska rozwijała się równomiernie"

- Razem startuje w tych wyborach z hasłem „Polska – wygodny dom dla wszystkich”, bo dziś niestety Polska jest wygodnym domem dla milionerów, jest wygodnym domem dla mieszkańców kilku największych miast, ale wystarczy wyjechać kilkadziesiąt kilometrów dalej, żeby znaleźć się w miejscu, gdzie nie ma transportu publicznego, gdzie nie dojeżdża pociąg, gdzie nie dojeżdża autobus, gdzie zamknięto szkołę, gdzie praktycznie jedyną instytucją życia społecznego, jaka została, jest parafia. Chcemy to zmienić. Chcemy, aby Polska rozwijała się równomiernie – mówił Adam Zandberg podczas prezentacji programu partii Razem.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać 

Mają być żłobki i darmowe posiłki dla dzieci. "Wystarczy przestać finansować zajęcia z religii"

Lider partii mówił, że najważniejsze postulaty jego ugrupowania w nadchodzących wyborach samorządowych to godna praca i płaca, organizacja transportu publicznego do każdej wsi oraz ułatwienie dostępu do kultury dla wszystkich mieszkańców Polski, przede wszystkim tych, którzy mieszkają poza dużymi ośrodkami miejskimi. Partia Razem chce ponadto zorganizować darmowe posiłki dla dzieci uczęszczających do placówek oświatowych i zapewnić dostęp do żłobków i przedszkoli w mniejszych miejscowościach. - Inne komitety prezentują podobny postulat, ale my jako jedyni wskazujemy skąd wziąć na to pieniądze. Wystarczy przestać finansować zajęcia z religii – słowa Adriana Zandberga przytacza portal nto.pl

Kandydaci partii  Razem na radnych do Sejmiku Województwa Opolskiego

Województwo opolskie podzielone jest na pięć okręgów wyborczych. W pierwszym z nich (Opole i powiat opolski) „jedynką” partii Razem został Maciej Kruszka. Na kolejnych miejscach na liście Razem w tym okręgu znaleźli się: Kaja Filaczyńska, Grzegorz Burghardt, Joanna Bronowicka oraz Szymon Pytlik.

W okręgu nr 2 (powiaty: kluczborski, namysłowski oraz oleski) liderem listy została Kamila Jarońska. Na liście kandydatów do sejmiku wojewódzkiego w okręgu drugim towarzyszą jej: Jerzy Ochman, Anna Baryłowicz, Andrzej Kosturek oraz Katarzyna Krzempek.

W okręgu nr 3 (powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki) na górze listy partii Razem znajdzie się Paweł Mucha, a za nim kolejno: Sabina Faron, Piotr Peljan, Aleksandra Szypowska oraz Mirosław Wasiuk.

W okręgu nr 4 (powiaty głubczycki, krapkowicki i prudnicki) „jedynką” został Andrzej Drost. Kolejne miejsca na liście zajęli: Sandra Mazur, Paweł Martyniak, Grażyna Juszczyk oraz Ruta Młyńska.

W okręgu piątym (powiaty brzeski i nyski) na szczycie listy Razem znalazł się nieobecny podczas prezentacji Piotr Osiadły. Z kolejnymi numerami w piątym okręgu wyborczym z list razem wystartują: Anna Kycia, Michał Michalski, Aneta Cisakowska oraz Andrzej Capała.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: