Wybory samorządowe 2018. Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmiku Dolnego Śląska

Znamy nazwiska kolejnych kandydatów na radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Listę samorządowców, którzy podczas najbliższych wyborów będą starali się o stanowisko radnego ogłosiła Koalicja Obywatelska.

Koalicja Obywatelska, którą współtworzą partie Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna, zatwierdziła listę kandydatów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wśród kandydatów PO i Nowoczesnej znajdą się przede wszystkim doświadczeni samorządowcy, ale także byli posłowie i posłanki.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej - Okręg nr 1 (miasto Wrocław)

  1. Marek Łapiński
  2. Magdalena Piasecka
  3. Grzegorz Roman
  4. Monika Włodarczyk
  5. Waldemar Staszewski
  6. Barbara Balicka
  7. Katarzyna Staniów
  8. Anna Rusin
  9. Leszek Cybulski
  10. Marcin Wojtera 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej - Okręg nr 2 (powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski oraz wrocławski)

  1. Wojciech Bochnak
  2. Marzena Majdzik
  3. Beata Pawłowicza
  4. Damian Sułkowski
  5. Aleksander Skorupa
  6. Krzysztof Skórzewski
  7. Lilla Jaroń
  8. Zdzisław Żmiejewski
  9. Lidia Walerych
  10. Krystyna Wójcik 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej - Okręg nr 3 (miasto Wałbrzych oraz powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki)

  1. Iwona Krawczyk
  2. Jacek Iwancz
  3. Stanisław Jurcewicz
  4. Mateusz Rambacher
  5. Zbigniew Szczygieł
  6. Renata Wasąg
  7. Violetta Mazurek
  8. Jacek Marcelewicz
  9. Katarzyna Silarska
  10. Roman Ludwiczuk

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej - Okręg nr 4 (miasto Jelenia Góra oraz powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki i zgorzelecki)

  1. Jerzy Pokój
  2. Jan Michalski
  3. Alicja Grześków
  4. Urszula Magryś
  5. Henryka Misan
  6. Anna Róg
  7. Jolanta Zawisza
  8. Marcin Zawiła 

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej - Okręg nr 5 (miasto Legnica oraz powiaty: głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki i złotoryjski)

  1. Piotr Borys
  2. Jacek Zahorski
  3. Jadwiga Szeląg
  4. Paweł Frost
  5. Anna Brok
  6. Jarosław Dwojak
  7. Joanna Strączek
  8. Renata Dembek 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe