Włodzimierz Nowak nie wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania. Zabrakło mu podpisów

Wybory na prezydenta Poznania odbędą się bez udziału Włodzimierza Nowaka. Wszystko przez to, że nie zdążył on zarejestrować list z podpisami.

Włodzimierz Nowak na początku miał kandydować w wyborach samorządowych z komitetu Prawo do Miasta. Z powodu konfliktu opuścił on zgrupowanie i zdecydował się na samodzielny start. Swój komitet nazwał „Poznań Odnowa”.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Niedoszły kandydat na prezydenta Poznania

Włodzimierz Nowak nie zdążył zarejestrować list z powodu zbyt małej liczby podpisów. Jak podaje gloswielkopolski.pl jeden z członków komitetu Nowaka, odpowiedzialny za zbieranie podpisów, nie wysłał list do PKW, a na dodatek w poniedziałek opuścił Poznań. Włodzimierz Nowak nie mógł odzyskać list, zatem zaczął zbierać podpisy na nowo. Osobom, które zgłosiły się do pomocy, podał dokładne instrukcje oraz zadeklarował, że sam odbierze listy z podpisami. Ostatecznie zabrakło mu około 70 sygnatur, co oznacza brak list wyborczych w co najmniej trzech poznańskich okręgach. Prawdopodobnie to właśnie z powodu zbierania podpisów Włodzimierz Nowak nie pojawił się w poniedziałek wieczorem w studiu telewizji WTK. Kręcony był tam program przedstawiający wszystkich kandydatów na prezydenta Poznania.

Pozostali gracze

Włodzimierz Nowak potwierdził informację o tym, że nie weźmie udziału w wyborach na prezydenta Poznania. Pozostało zatem sześciu kandydatów – wczoraj swój start w wyborach ogłosił Wojciech Bratkowski.

Już 21 października wybierzemy władze samorządoweWięcej o: