Wybory samorządowe 2018. PiS zaprezentował kandydatów na radnych Poznania i Wielkopolski

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że zarejestrowało listy kandydatów na radnych do sejmiku województwa wielkopolskiego oraz do Rady Miasta Poznania.

Nazwiska kandydatów PiS do poznańskiej Rady Miasta przedstawił Szymon Szynkowski vel Sęk, urodzony w Poznaniu poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Podczas prezentacji kandydatów obecny był także Tadeusz Zysk - kandydat PiS na prezydenta Poznania.

Kandydaci PiS do Rady Miasta Poznania. Wśród jedynek Sulanowski, Rozmiarek oraz Strzelecka

W okręgu nr 1 (Jeżyce, Łazarz, Wilda) „jedynką” na liście do Rady Miasta Poznania został obecny radny Jan Sulanowski. Drugie miejsce w tym okręgu zajęła Lidia Dudziak, która zasiada w Radzie Miasta od 1998 roku. W okręgu drugim (Winogrady, Winiary, Sołacz, Wola) pierwsze miejsce na liście zajął Mateusz Rozmiarek, obecny radny Prawa i Sprawiedliwości. Z numerem dwa w okręgu drugim wystartuje Marcin Mrówka ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań.

Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

W okręgu nr 3 (Stare Miasto, Ostrów Tumski, Śródka, Główna, os. Warszawskie, Chartowo, Antoninek, Zieliniec, Kobylepole, Szczepankowo) pierwszą pozycję na liście kandydatów na radnych Poznania objął Michał Grześ, związany z Radą Miasta od 1994 roku. „Dwójką” została Sara Szynkowska vel Sęk. W okręgu czwartym (Rataje, Żegrze, Starołęka, Krzesiny, Głuszyna, Dębiec, Świerczewo) z numerem pierwszym wystartuje radny Przemysław Aleksandrowicz, a z drugim - Łukasz Kapustka z rady osiedla Żegrze.

W okręgu nr 5 (Grunwald, Ogrody, Junikowo, Górczyn, Fabianowo, Kwiatowe, Ławica) „jedynką” została Klaudia Strzelecka, obecna radna Poznania. Z numerem 2 na tej liście wystartuje Krzysztof Rozenkiewicz. W szóstym okręgu wyborczym Poznania (Klekrz, Krzyżowniki, Smochowice, Strzeszyn, Podolany, Piątkowo, Naramowice, Umultowo, Morasko) pod numerem pierwszym znajdzie się nazwisko Rafała Leszczyńskiego, polityka związanego z Porozumieniem Jarosława Gowina. Numerem drugim w okręgu 6 została Ewa Jemielity, z kolei trzecim – Michał Boruczkowski.

- Chcielibyśmy, aby Rada Miasta uzyskała nową jakość, bo to, co zrobiła z nią PO, napawa smutkiem. Nasza drużyna będzie szansą dla poznaniaków, by mieli energicznych i chętnych do działania reprezentantów – mówił Szymon Szynkowski vel Sęk podczas prezentacji kandydatów do Rady Miasta Poznania.

„Jedynki” PiS na listach do sejmiku województwa wielkopolskiego

W tym samym czasie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali kandydatów na radnych sejmiku wojewódzkiego. W Poznaniu „jedynką” został związany z sejmikiem Wielkopolski Zbigniew Czerwiński. Z numerem drugim w stolicy Wielkopolski wystartuje Piotr Szelągowski. W tym okręgu wybiera się pięciu radnych.
Listę w okręgu 2 (Piła) z numerem pierwszym wystartuje Adam Bogrycewicz, z kolei w okręgu nr 3 (Gniezno) liderem listy została była posłanka Małgorzata Stryjeńska. W okręgu czwartym (Konin) listę otwiera Zofia Itman, a w okręgu piątym (Kalisz) – Marlena Maciąg, czyli obecna wojewoda wielkopolska. W ostatnim, szóstym okręgu (Leszno) „jedynką” został Marek Sowa.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: