Wybory samorządowe 2018 w Radomiu. Radosław Witkowski przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej

Kandydat na prezydenta Radomia Radosław Witkowski przedstawił kandydatów do Rady Miejskiej. Biorąca udział w wyborach samorządowych 2018 Koalicja na Rzecz Zmian składa się m.in. z polityków PO, Nowoczesnej i SLD.

Urzędujący prezydent Radomia stara się o reelekcję. Jego komitet, Koalicja na Rzecz Zmian Radosława Witkowskiego, zrzesza polityków z Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Kilka dni temu do radomskiej koalicji utworzonej wokół postaci Witkowskiego przyłączył się także Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Lista Koalicji na Rzecz Zmian została zarejestrowana, a nazwiska kandydatów na radnych Radomia zaprezentowane mediom oraz mieszkańcom miasta.

Kandydaci Radosława Witkowskiego. Czy w Radzie Miejskiej Radomia zasiądą politycy z PO, Nowoczesnej i SLD?

Radom podzielony jest na pięć okręgów wyborczych. W pierwszym z nich „jedynką” został obecny wiceprezydent Jerzy Zawodnik, z numerem drugim wystartuje radna Wioletta Kotkowska, z kolei z trzecim – Robert Utkowski, były redaktor naczelny telewizji Dami. Kolejne miejsca w okręgu 1 zajmują: Elżbieta Sobkowiak, Karol Semik, Marek Kwiatkowski oraz Iwona Zwolińska.

W okręgu nr 2 jedynką został prezydent Radomia Radosław Witkowski. Zaraz za nim znajdzie się nazwisko radnego Andrzeja Łuczyckiego oraz radnej Magdaleny Lasoty. Następne pozycje na liście w okręgu drugim zajmą: Robert Chrobotowicz, Monika Domańska, Anna Ostrowska oraz Piotr Skrodzki.

W okręgu nr 3 na górze listy znajdzie się Katarzyna Kalinowska, wiceprzewodnicząca struktur mazowieckich partii Nowoczesna. Kolejne miejsca na liście zajęli Zbigniew Neska, Jakub Łuczycki, Agnieszka Prokopczyk-Tulik, Anetta Malmon-Tomczyk, Lech Barszcz, Marcin Kaca i Marcin Dąbrowski.

W okręgu nr 4 liderem listy został szef kancelarii prezydenta Radosława Witkowskiego, czyli Mateusz Tyczyński. Z numerem drugim w tym okręgu wystartuje radna Marta Michalska-Wilk, a z trzecim aktor Teatru Powszechnego Jarosław Rabenda. Na kolejnych pozycjach znajdą się: Paweł Pastuszka, Ewa Gawryś, Mateusz Wojcieszek, Piotr Szprendałowicz i Jolanta Sokołowska.

W piątym okręgu wyborczym w Radomiu numerem jeden na liście Koalicji na Rzecz Zmian zostanie Konrad Frysztak. Drugie miejsce na liście zajmie radny Wiesław Wędzonka, a trzecie - radna Małgorzata Zając. Tuż za nimi znajdą się Roman Korczyński, Aleksandra Szczęsna, Patrycja Biesiadecka oraz Adam Tokarski.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: