Wybory samorządowe 2018. Wyniki sondażu w Szczecinie. Piotr Krzystek z wysokim poparciem

Według jednego z sondażów wyborczych walka o fotel prezydenta Szczecina rozegra się w drugiej turze pomiędzy Bartłomiejem Sochańskim kandydatem PiS oraz Piotrem Krzystkiem, czyli obecnym prezydentem miasta.

Sondaż dla Szczecina został przeprowadzony dla Faktu przez IBRiS. Najwięcej głosów, bo aż 32,7 proc., uzyskał w badaniu Piotr Krzystek. Tuż za nim znajduje się Bartłomiej Sochański z wynikiem 24,8 proc. Tymczasem Sławomir Nitras, poseł PO, zajął miejsce trzecie z wynikiem 20,4 proc.

Wyniki dla zachodniopomorskiego

Wybory samorządowe to także walka pomiędzy komitetami. Istnieje realna szansa, że zwycięzcą będzie Zjednoczona Prawica i PiS – 28,7 proc. osób, które wzięły udział w sondażu, ma zamiar oddać głos właśnie na tę partię. Koalicja Obywatelska, czyli wspólne siły PO i Nowoczesnej, zebrała 25,8 proc. głosów, zaś komitet prezydenta Piotra Krzystka – 18,9 proc.

Sławomir Nitras komentuje sondaż dla Szczecina

Sławomir Nitras nie zgadza się z wynikami sondażu. W rozmowie z „Faktem” stwierdził, że tak naprawdę ma większe szanse na wygraną. – Uważam, że moje realne poparcie jest wyższe, w granicach 25 proc. – tak skomentował wyniki sondażu.

Robert Biedroń nie będzie kandydował na prezydenta Słupska. "Przyszedł czas, żeby pójść dalej"

Więcej o: