Wybory samorządowe 2018 w Łodzi. Jacek Saryusz-Wolski poparł kandydaturę Waldemara Budy

Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski poparł kandydata PiS Waldemara Budę w walce o fotel prezydenta Łodzi.

 - Postanowiłem poprzeć Waldemara Budę, kandydata na prezydenta Łodzi, bo Łódź zasługuje na więcej, a kandydat, mam nadzieję przyszły prezydent, może zrobić dla Łodzi więcej – powiedział Jacek Saryusz-Wolski podczas konferencji prasowej w towarzystwie Waldemara Budy. Zdaniem eurodeputowanego, Łódź może pozyskać więcej środków unijnych niż do tej pory.

Jacek Saryusz-Wolski podkreślił, że Unia Europejska ma fundusze, które będzie przeznaczać na zrównoważony rozwój miast, dlatego Łodzi potrzebny jest prezydent, który będzie potrafił po nie sięgnąć.

Jacek Saryusz-Wolski popiera Waldemara Budę. "Miliardy z UE, po które trzeba umieć sięgnąć"

- Jest europejska sieć współpracy miast, są inicjatywy na rzecz inteligentnych miast, na temat lepszej regulacji, wprowadzenia kapitału łódzkiego, partnerstwa z innymi i dzielenia się doświadczeniami. Miasta, które potrafią się włączyć w te relacje i współpracę, mogą dostać dodatkowe środki i oczywiście lepiej się rozwijać. Dlatego chciałbym mieć pantera w Łodzi i liczę, że Waldemar Buda takim partnerem – mówił Jacek Saryusz-Wolski podczas spotkania z dziennikarzami.

Jacek Saryusz-Wolski i Waldemar Buda współpracowali ze sobą, gdy kandydat na prezydenta Łodzi był pracownikiem biura posła Janusza Wojciechowskiego. Politycy pracowali wspólnie nad dokumentacją dot. finansów pozyskiwanych z Unii Europejskiej. Kilka tygodni wcześniej Jacek Saryusz-Wolski ogłosił także, że popiera kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: