Konwencja PSL w Sieradzu. Unia Warzywno-Ziemniaczana obrzuciła flagę partii odpadami po kapuście

PSL zorganizowało konwencję w Sieradzu w budynku Starostwa Powiatowego. Nie była ona zbyt udana - protestujący przed budynkiem członkowie Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw (Unia Warzywno-Ziemniaczana) obrzucili flagę partii odpadami po kapuście. Władysław Kosiniak-Kamysz wdał się z nimi w dyskusję.

Konwencja PSL była związana z nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił plan wyborczy partii. W trakcie jego przemówienia pod budynkiem protestowali członkowie Stowarzyszenia Polskich Producentów Ziemniaków i Warzyw (Unia Warzywno-Ziemniaczana).

W pewnym momencie wysypali oni na flagę PSL odpadki po kapuście (widoczne na poniższym nagraniu około 4 minuty).

PSL uznany za "zdrajców polskiej wsi". Kosiniak-Kamysz: „uratowałem KRUS”. 

Władysław Kosiniak-Kamysz poprosił protestujących, aby nie niszczyli flagi PSL. W odpowiedzi usłyszał, że jego partia odpowiada za zaprzedanie polskiego przemysłu oraz trudną sytuację na polskiej wsi.

Polityk odpowiedział, że to przecież on „uratował KRUS”. Protestujących to nie przekonało – uznali PSL za „zdrajców” i „wrogów polskiej wsi”. Prezes PSL nie chciał kontynuować dyskusji i wrócił do budynku. Rozmowy z rolnikami prowadzili inni przedstawiciele ludowców.

Michał Kołodziejczak komentuje protest w Sieradzu

Szef Unii Warzywno-Ziemniaczanej, Michał Kołodziejczak, przyznał w rozmowie z Radiem Maryja, że zniszczenie flagi PSL miało wyglądać inaczej. Rolnicy chcieli wysypać kapuściane odpadki na flagę PSL na oczach polityków, którzy jednak „uciekli, schowali się”.

Protestujący wcale nie chcieli rozmawiać z politykami, lecz pokazać, co myślą o ich polityce. Kołodziejczak jest również rozgoryczony wystąpieniami ludowców – Bardzo przykre dla mnie też jest, jak przewodniczącego PSL widzę gdzieś w Warszawie na konferencjach prasowych w Sejmie i używa dokładnie naszych słów, naszych argumentów, w ten sam sposób mówionych. To wyjątkowe prostactwo – dodaje.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (42)
Wybory samorządowe 2018. Prezes PSL kłóci się z rolnikami
Zaloguj się
 • obinobi

  Oceniono 23 razy 17

  Taa wszyscy zdradzają polską wieś. Bo polska wieś to się nie chce postarać i dostosować do obecnych czasów. Sadownicy nie chcą się zrzeszać i wspólnie próbować mieć wpływ na poziom cen swoich produktów, wspólnie je przetwarzać czy sprzedawać. Do tego dochodzi cwaniactwo walenie chemią bez opamiętania. I teraz żale.

 • Oceniono 30 razy 10

  Mam nadzieję, że wyjdziemy z UE i skończą się dopłaty. Mam nadzieję, że polski niedouczony ROLNIK który uważa, iż cała kasę dostaje od PIS tak dostanie po dupie że wróci do swoich korzeni i w błocie i gnoju będzie tyrał za marne grosze na swój marny żywot chłopa pańszczyźnianego.

 • sigit

  Oceniono 13 razy 9

  Biedni... jeszcze za mało dostają ... dopłat ... odszkodowań ... nieoproc. kredytów. Jak żyć. Ciekawe kto im zapłacił za polityczny manifest przed wyborami, ciekawe że akurat PSL oberwał , a 2 lata rządzi PIS.

 • skandynawek

  Oceniono 25 razy 9

  No tak, pisowscy rolnicy na polecenie władz centralnych zniszczyli flagę PSL. Wieść poszła w Polskę i w świat. Czy te pisowskie chlopy zastanowili się kto przez ostatnie 3 lata prowadzi polityke rolna? Kto zabierze im dopłaty strukturalne i wyprowadzi z UE? Na koniec kto wstrzymał sprzedaż ziemi dla rolników, pod przykrywka sprzedaży ziemi cudzoziemcom, a sam im najwięcej sprzedał. Słuchajcie dalej pisowskich władz, właźcie w dudę kaczorowi, a on was wycycka.

 • bravissimo2000

  Oceniono 30 razy 8

  Przecież to są zorganizowane bojówki PiSu. Morawiecki w garniturku raz na całe życie w oborze im nie przeszkadza. Od 3 lat rządzi PiS a oni maja pretensje do PSL. Załgane stowarzyszenie pyry i buraka w jednym.

 • polak66maly

  Oceniono 24 razy 4

  za wyjscie z Unii i utrate doplat tez beda winic PSL?

 • Barry Kent

  Oceniono 13 razy 3

  To już lepiej głowę do ula schować i wiekiem sobie trzy razy przytrzasnąć, niż przysłuchiwać się i próbować zrozumieć co dzieje się w trójkącie rolnicy-PiS-PSL.
  Absolutny i zupełny egoizm wszystkich stron czyni jakąkolwiek dyskusję bezzasadną. Rolnicy najchętniej wyszliby z Unii, ale nadal brali unijną kasę, PiS najchętniej kupiłby rolników za nie swoją kasę, ale PSL może najwidoczniej zaoferować więcej, bo nie rządzi. Kto bardziej rozpłaszczony do plebana się doczołga i bardziej uniżoną postać przyjmie? Jeśli dla mnie ktoś broni KRUSu to jest do odstrzału. Jakbym był rolnikiem to pewnie też bym bronił - układ idealny, nic nie płacę a emeryturkę dostanę.
  PiS i PSL to wybór między różnymi rodzajami raka. Z tym, że PiS jest złośliwy, bo ma samodzielną większość. Na tych gnoi przydałaby się chemioterapia.

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 25 razy 3

  Ciekawe co zrobią, jak UE wkurzona łamaniem zachodnioeuropejskich standardów państw demokratycznych wstrzyma wypłatę funduszy ze szczególnym uwzględnieniem dopłat rolnych ?

 • placowy

  Oceniono 4 razy 2

  PIS rządzi już 3 lata a oni winią PSL którego nie ma przy władzy,, ej to robota PIS-owców poprzebieranych za kapustę i jeszcze ta wypowiedź dla Radia Maryja, no kto w to uwierzy że to nie pisowska bojówka z rowu z kapustą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX