Gasiuk-Pihowicz: Od tych wyborów zależy, czy Polska pozostanie w kręgu krajów demokratycznych

W poniedziałek 17 września zaprezentowano nazwiska kandydatów do Rady Miasta Szczecina, startujących z list Koalicji Obywatelskiej. Gościem spotkania była Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej.

Podczas spotkania Nowoczesnej przed szczecińskim magistratem zaprezentowano kandydatów do Rady Miasta Szczecina. „Jedynki” w poszczególnych okręgach zajęli Przemysław Słowik, Edyta Łongiewska-Wijas, Jolanta Tryszkiewicz, Ewa Jasińska i Andrzej Radziwinowicz.

Każdy z samorządowców powiedział kilka słów na temat swoich planów na najbliższą kadencję, jednak słowa lokalnych polityków przyćmiło wystąpienie Kamili Gasiuk-Pihowicz, która mówiła o tym, że wynik najbliższych wyborów będzie miał wpływ na to, czy Polska pozostanie krajem demokratycznym, czy zacznie kierować się w stronę autorytarnego wschodu.

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Nadchodzące wybory samorządowe będą miały takie znaczenie, jak wybory z 1989 roku

Czeka nas cała seria politycznych wyborów, które będą miały historyczne znaczenie, znaczenie bardzo długofalowe. Nadchodzący maraton wyborczy zadecyduje nie tylko o tym, jak Polska będzie wyglądała w perspektywie kilku lat, jak będą wyglądały nasze lokalne ojczyzny.

Te wybory będą decydowały, jak Polska będzie w perspektywie dziesięcioleci. - mówiła Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Nadchodzące wybory samorządowe, wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory do polskiego parlamentu będą miały porównywalne znaczenie, jak te wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku.

Kamila Gasiuk-Pihowicz mówiła również o tym, że nadchodzące wybory to czas, w którym opozycja musi działać wspólnie, co pozwoli na wygranie tych oraz kolejnych wyborów. - Od wyników tych wyborów będzie zależało czy Polska pozostanie w kręgu demokratycznych państw Europy. Trzeba wygrać te wybory, żeby Polska nie stoczyła się w autorytarną przepaść – powiedziała posłanka Nowoczesnej.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (67)
Gasiuk-Pihowicz: Wynik wyborów samorządowych 2018 wskaże kierunek rozwoju Polski
Zaloguj się
 • hotin

  Oceniono 54 razy 14

  Unię Europejską należy zmieniać na demokratyczną,gdzie każde z państw jest traktowane na równo i podmiotowo.Koniec z dominacją Niemiec i Żabojadów!

 • invest_pl

  Oceniono 21 razy 11

  kobiety niezauważone są jak porzucone - mścite jak s..syn. Takie trzeba omijać z daleka.

 • invest_pl

  Oceniono 15 razy 7

  tak wskaże- pokaże wam że powinniście sobie znaleźć prawdziwą pracę złamasy

 • Jan Kowalski

  Oceniono 35 razy 7

  Jak ją widzę, to mi się słabo robi....bleeee! Członkowie nowoczesnej muszą szybko wskoczyć w szeregi platwformiarzy, aby dalej być na garnuszku państwa.

 • invest_pl

  Oceniono 10 razy 6

  Program Myszki:
  - serek za darmo
  - dziurki 2 razy większe
  - kotkom należy wkładać kaganiec i trzymać na łańcuchu

 • na_grobli

  Oceniono 10 razy 6

  Wieklą zagadką jest na czym polegał kasting do .Nowośmiesznej.
  Takich "gwiazd" nie zebrała do kupy jeszcze żadna partia.....

 • dryl1

  Oceniono 8 razy 6

  Wszystko rozstrzygnie się na 6 króli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX