Wojciech Bratkowski to siódmy kandydat na prezydenta Poznania. Nowak składa skargę do PKW

Wybory samorządowe 2018. Znany jest nowy kandydat na prezydenta Poznania. Oznacza to, że o pełnienie tej funkcji ubiega się więc już siedmiu kandydatów, z tego aż trzech społeczników.

Siódmym kandydatem w wyborach samorządowych będzie Wojciech Bratkowski, który na co dzień pełni funkcję radnego Strzeszyna. W trakcie swojej kadencji niejednokrotnie starał się o to, by zapewnić tej części miasta lepsze połączenia komunikacyjne.

Skarga do PKW. O co poszło?

Wojciech Bratkowski startuje z komitetu Poznań Od Nowa. Tak się jednak złożyło, że komitet o podobnie brzmiącej nazwie – Poznań Odnowa – utworzył również Włodzimierz Nowak. Ten ostatni złożył w tej sprawie skargę do Państwowej Komisji Wyborczej.

Co na to Bratkowski?

Tymczasem Wojciech Bratkowski zapewnił w rozmowie z portalem gloswielkopolski.pl, że nazwa ich komitetu była zarezerwowana od długiego czasu. – Wykupiliśmy już dawno domenę i mamy swoje logo. Jesteśmy doświadczoną grupą działaczy od ponad 20 lat – powiedział. Na razie Bartkowski nie chce podać szczegółów dotyczących swojego planu wyborczego. Zdradza jednak, że jego propozycje będą zupełnie inne od tych, jakie mają dla poznaniaków pozostali kandydaci. Komitet Poznań od Nowa wystawi swoich kandydatów do rady miasta we wszystkich okręgach. Jak zapewnia Bratkowski, będzie to szereg „dobrych społeczników”. On sam wystartuje jako „jedynka” w okręgu nr 6.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe