Rafał Trzaskowski o sztabie Patryka Jakiego: "wiele kontrowersyjnych osób"

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, wypowiedział się na temat porozumienia, jakie Patryk Jaki zawarł z Piotrem Guziałem.

– Ja bym się w ogóle przyjrzał całemu zespołowi, który otacza Patryka Jakiego, bo tam jest wiele bardzo kontrowersyjnych osób, które znane są z wypowiedzi antysemickich – powiedział Rafał Trzaskowski w trakcie swojej konferencji prasowej w Parku Szczęśliwickim.

Według niego mają być to również osoby, które „bardzo by chciały, aby UE się rozpadła”. Wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na prezydent Warszawy dodaje, że mieszkańcy miasta raczej nie będą mieli pozytywnej opinii na temat sztabu Patryka Jakiego.

Porozumienie Jaki-Guział

Piotr Guział, radny Warszawy i dawny burmistrz Ursynowa, kilka dni temu ogłosił, że nie będzie ubiegał się o fotel prezydenta stolicy. W zamian za to Patryk Jaki, jeśli tylko wygra wybory samorządowe, chce uczynić go swoim zastępcą.

Rafał Trzaskowski ocenił Guziała jako zmiennego polityka, który „co chwila zmienia poglądy” i na pewno nie reprezentuje poglądów lewicowych.

Michał Szpądrowski żartował ze strzelania do Żydów

Listę PiS do warszawskiej Rady Miasta w okręgu wyborczym nr 8 otwiera Michał Szpądrowski, który nie przynależy już do zespołu Jakiego po tym, jak wyszło na jaw, że 8 lat temu społecznościowym opublikował antysemicki wpis

Szpądrowski przeprosił za wpis i tłumaczył, że miał wówczas 15 lat. "Przelałem pieniądze na Fundacje Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i oczywiście za swoją młodzieńczą głupotę przepraszam" - informował na Twitterze.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy

Więcej o: