Nieoficjalnie: Ireneusz Jabłoński wystartuje jako "jedynka" na liście Kukiz'15

Ireneusz Jabłoński będzie liderem partii Kukiz'15 na liście do sejmiku wojewódzkiego. Na razie jest to nieoficjalna informacja.

Ireneusz Jabłoński będzie „jedynką” na liście partii Kukiz’15 w Łodzi w nadchodzących wyborach.

Kim jest Ireneusz Jabłoński?

Ireneusz Jabłoński to były wiceprezydent Łodzi i burmistrz Łowicza, z wykształcenia doktor ekonomii. Dawniej pełnił funkcję wiceprezydenta Centrum im. Adama Smitha. Jest propagatorem zwiększenia wolności gospodarczych.

Niewyjaśniona przeszłość

W zeszłym roku „Gazeta Polska” ujawniła, że Jabłoński posiada teczkę w IPN-ie i że pracował w przeszłości jako agent SB pod pseudonimem „Gustaw”. Mężczyzna, pełniący wówczas funkcję wiceprezydenta Łodzi, potwierdził, że był pracownikiem wywiadu, ale nigdy na nikogo „nie donosił”.

Dodał, że został uznany za służby cywilne PRL-u za „przeciwnika systemu” i że „nie prowadził działalności operacyjnej na terenie naszego kraju”. Przeprosił również tych, którzy z powodu jego działalności na przełomie lat 80. i 90. „mogliby mieć żal lub dyskomfort”. Jabłoński jeszcze przed objęciem stanowiska wiceprezydenta poinformował ówczesną prezydent Hannę Zdanowską o swojej przeszłości. Po wyjawieniu tych informacji przez media poddał się do dymisji.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (14)
Wybory samorządowe. Ireneusz Jabłoński na liście Kukiz'15
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 11 razy 5

  Z wykształcenia to on może być ekonomistą, a nie doktorem ekonomii. Doktor to stopień naukowy.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 4

  następny Kukizowiec z łapanki... współpracował ale nie donosił, następny co to palił ale się nie zaciągał albo glosował ale się nie cieszył

 • Tworzywa 500

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ważne ideały, byle się gdzieś załapać. Karierowiczostwo w czystej postaci. A akurat Kukizy to tak się mają do wolności gospodarczej jak pisiory do wolności sądów.

 • kataryniarski

  Oceniono 6 razy 2

  Życiorys jak najlepsi w PiS! Z TW Balbina na czele... tyle, ze ci z PiS swoich ofiar nigdy nie przeprosili!

 • ferroetigni

  Oceniono 1 raz 1

  Nie sprawdził się jako wiceprezydent w Łodzi, stanowisko to obnażyło też jego wiedzę zawodową - okazała się zerowa.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy 1

  Powiedziałbym, że kwakifikacje ma, przynajmniej w teorii, bo nie znam jego ścieżki samorzadowej ale jeśli deklaruje wplność gospodarczą dla wszystkich, to ma moje wsparcie, niestety teoretyczne.
  Jeżeli sam przyznał, że był pracownikiem wywiadu to nalezałoby dodać zakres obowiązków i ewentualne ofiary.
  Mnie sekretarz wydziałowy i lektor partyjny nazwali "wrogiem ustroju socjalistycznego", dali propozycję bym zmienił pracę ale pracy w wywiadzie nie proponowali, z kolei znajomy, który bezczelnie złożył kwiaty pod symbolem "S" został wezwany do dyrekcji a oficer prowadzący zakład w SB podsunął rutynowy glejt o nierozpowszechnianiu o tej rozmowie ostrzegawczej, w 1992 to mu znaleźli i stał się niepożądany, bo podpisał, ci co mu to zarzucali nigdy nie byli wzywani na komendę ale różne medaliki sobie wręczają do tej pory, za czytanie bibuły w kiblu zakładowym. Albo pracownik wywiadu albo źródło informacji, to spora różnica.

 • buk.humor.dziczyzna

  Oceniono 7 razy 1

  poj..............kukizowcy

 • quamtsa

  Oceniono 11 razy 1

  hejtu-hejtu
  uuuu, wstrętny Irek, wstrętny!
  do PO trza było wstąpić. dostałbyś z liścia od Korwina, to by ci gazeta.pl medal "Prześladowanym Przez Faszystów".

 • jxl82

  Oceniono 7 razy 1

  W IV części dramatu Dziady Adama Mickiewicza nie wiadomo czy Gustaw jest człowiekiem, czy zjawą. Tu też nie wiadomo czy to oszust czy kanalia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX