Nieoficjalnie: Ireneusz Jabłoński wystartuje jako "jedynka" na liście Kukiz'15

Ireneusz Jabłoński będzie liderem partii Kukiz'15 na liście do sejmiku wojewódzkiego. Na razie jest to nieoficjalna informacja.

Ireneusz Jabłoński będzie „jedynką” na liście partii Kukiz’15 w Łodzi w nadchodzących wyborach.

Kim jest Ireneusz Jabłoński?

Ireneusz Jabłoński to były wiceprezydent Łodzi i burmistrz Łowicza, z wykształcenia doktor ekonomii. Dawniej pełnił funkcję wiceprezydenta Centrum im. Adama Smitha. Jest propagatorem zwiększenia wolności gospodarczych.

Niewyjaśniona przeszłość

W zeszłym roku „Gazeta Polska” ujawniła, że Jabłoński posiada teczkę w IPN-ie i że pracował w przeszłości jako agent SB pod pseudonimem „Gustaw”. Mężczyzna, pełniący wówczas funkcję wiceprezydenta Łodzi, potwierdził, że był pracownikiem wywiadu, ale nigdy na nikogo „nie donosił”.

Dodał, że został uznany za służby cywilne PRL-u za „przeciwnika systemu” i że „nie prowadził działalności operacyjnej na terenie naszego kraju”. Przeprosił również tych, którzy z powodu jego działalności na przełomie lat 80. i 90. „mogliby mieć żal lub dyskomfort”. Jabłoński jeszcze przed objęciem stanowiska wiceprezydenta poinformował ówczesną prezydent Hannę Zdanowską o swojej przeszłości. Po wyjawieniu tych informacji przez media poddał się do dymisji.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: