Wybory samorządowe 2018. Jarosław Wałęsa przedstawia kandydatów z okręgu nr 4 w Gdańsku

Jarosław Wałęsa zaproponował kandydatów Koalicji Obywatelskiej na członków Rady Miejskiej w Gdańsku. Okręg nr 4 obejmuje takie dzielnice jak Wrzeszcz Górny, Wrzeszcz Dolny, Strzyża, Brętowo i Młyniska.

Jarosław Wałęsa podkreśla, że jest to okręg bardzo zróżnicowany, dlatego dobre reprezentacja w Radzie Miejskiej Gdańska to podstawa. Kandydat na prezydenta Gdańska, startujący w wyborach samorządowych z ramienia Koalicji Obywatelskiej, chce, aby jego radni dobrze rozumieli potrzeby mieszkańców poszczególnych dzielnic oraz aby wspólnie je z nimi rozwiązywali.

Wybory samorządowe 2018. Koalicja Obywatelska kandydaci w Gdańsku

Jedynką listy wyborczej w okręgu nr 4 będzie Emilia Lodzińska, radna Gdańska. – Od 4 lat jestem przedstawicielem mieszkańców w Radzie Miasta Gdańska. (...) W tym okresie udało mi się złożyć około 200 interpelacji i 80 zapytań, dzięki czemu wiele spraw zgłoszonych przez mieszkańców zostało rozpatrzonych pozytywnie – mówi Lodzińska na łamach portalu dziennikbaltycki.pl.

Jako swoje największe sukcesy wylicza zwiększenie ilości systemów monitoringowych, uruchomienie linii autobusowej pomiędzy Wrzeszczem Dolnym a Górnym oraz inwestycje w infrastrukturę – budowę przejść dla pieszych, remont dróg i chodników. W nadchodzącej kadencji chciałaby się skupić na poprawie ochrony przeciwpowodziowej miasta, odnowieniu podwórek, remontach szkoły i na budowie basenu.

Jarosław Wałęsa – kto jeszcze na liście?

Jako drugie nazwisko na liście wyborczej w okręgu nr 4 wystartuje Krystian Kłos. Jest on przewodniczącym Zarządu Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, w której pracuje od ośmiu lat. Pomagał on tworzyć pierwszą akcję Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku.

Kandydat pragnie podnieść jakość życia mieszkańców, zwiększyć ilość parków i skwerów, a także pomóc seniorom. Następni na liście są: Daniel Sokalski, przedsiębiorca, Lolita Dwojacka, ekonomistka, Ewa Czerlonek, prawniczka, Aneta Nowak-Tymińska, nauczycielka, trenerka i coach oraz Marcin Jarosz, radny dzielnicy Wrzeszcz Dolny.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: