Waldemar Buda podpisał "kontrakt z łodzianami". Obiecuje nie zwiększać podatków

Waldemar Buda, kandydat PiS na prezydenta Łodzi, pokazał, że faktycznie zależy mu na spełnieniu obietnic wyborczych. Potwierdził je aktem notarialnym.

Waldemar Buda chce m.in. zmniejszyć lub utrzymać na obecnym poziomie wysokość podatków i opłat miejskich w Łodzi. – W zobowiązaniu określiłem jasno, które podatki obniżę, a które pozostawię bez zmian.

Wszyscy wiemy, że ostatnie lata to skokowe wzrosty podatków, czynszów, opłat za wejście do instytucji rekreacji i sportu – powiedział na łamach portalu dzienniklodzki.pl.

Waldemar Buda. Zobowiązania wyborcze wobec mieszkańców Łodzi

Kandydat PiS-u podpisał zobowiązanie w postaci aktu notarialnego, zgodnie z którym jako prezydent Łodzi ma zmniejszyć opłaty za czynsz, wodę i odbiór ścieków, a także opłaty na rzecz korzystania z miejskich placówek sportu i rekreacji.

Do tego Waldemar Buda nie zwiększy podatku od nieruchomości mieszkaniowych, opłat za odbiór odpadów poddanych segregacji, ani opłat za parkowanie.

Dewizą jego kampanii jest to, aby koszty życia w Łodzi pozostały na tym samym poziomie – w tym celu pragnie on skrócić niepotrzebne wydatki oraz rozpocząć bardziej owocną współpracę z rządem – oczywiście na rzecz dobra łodzian. Wcześniej obiecał on również bezpłatną komunikację miejską dla osób płacących podatki w Łodzi.

Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda kontra Hanna Zdanowska

W maju Dziennik Łódzki przeprowadził sondaż, wedle którego Waldemar Buda mógł wtedy liczyć na 27,7% poparcia natomiast aktualna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na 56,7%. 

Poza wspomnianymi wyżej kandydatami o urząd prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych ubiegają się jeszcze Krzysztof Lipczyk, Urszula Niziołek-Janiak
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, Rafał Górski i Piotr Misztal.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: