Waldemar Buda podpisał "kontrakt z łodzianami". Obiecuje nie zwiększać podatków

Waldemar Buda, kandydat PiS na prezydenta Łodzi, pokazał, że faktycznie zależy mu na spełnieniu obietnic wyborczych. Potwierdził je aktem notarialnym.

Waldemar Buda chce m.in. zmniejszyć lub utrzymać na obecnym poziomie wysokość podatków i opłat miejskich w Łodzi. – W zobowiązaniu określiłem jasno, które podatki obniżę, a które pozostawię bez zmian.

Wszyscy wiemy, że ostatnie lata to skokowe wzrosty podatków, czynszów, opłat za wejście do instytucji rekreacji i sportu – powiedział na łamach portalu dzienniklodzki.pl.

Waldemar Buda. Zobowiązania wyborcze wobec mieszkańców Łodzi

Kandydat PiS-u podpisał zobowiązanie w postaci aktu notarialnego, zgodnie z którym jako prezydent Łodzi ma zmniejszyć opłaty za czynsz, wodę i odbiór ścieków, a także opłaty na rzecz korzystania z miejskich placówek sportu i rekreacji.

Do tego Waldemar Buda nie zwiększy podatku od nieruchomości mieszkaniowych, opłat za odbiór odpadów poddanych segregacji, ani opłat za parkowanie.

Dewizą jego kampanii jest to, aby koszty życia w Łodzi pozostały na tym samym poziomie – w tym celu pragnie on skrócić niepotrzebne wydatki oraz rozpocząć bardziej owocną współpracę z rządem – oczywiście na rzecz dobra łodzian. Wcześniej obiecał on również bezpłatną komunikację miejską dla osób płacących podatki w Łodzi.

Wybory samorządowe 2018. Waldemar Buda kontra Hanna Zdanowska

W maju Dziennik Łódzki przeprowadził sondaż, wedle którego Waldemar Buda mógł wtedy liczyć na 27,7% poparcia natomiast aktualna prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na 56,7%. 

Poza wspomnianymi wyżej kandydatami o urząd prezydenta Łodzi w wyborach samorządowych ubiegają się jeszcze Krzysztof Lipczyk, Urszula Niziołek-Janiak
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom, Rafał Górski i Piotr Misztal.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (37)
Waldemar Buda podpisał "kontrakt z łodzianami"
Zaloguj się
 • stemp10

  Oceniono 30 razy 12

  Człowieku daj sobie spokój i nie ośmieszaj się. Najpierw powiedz co ty i PIS zrobiliście dla Łodzi. Odpowiem ci, nic. Zabraliście Caracale, zlikwidowaliście stację przeładunkową z Chinami, zatrzymaliście S14, z zakładów lotniczych zrobiliście malarnie naczep do tirów, itd, itd, itd, ............................................................................................................................ itd.

 • puszka-3

  Oceniono 31 razy 11

  W Łodzi jest tylko JEDNA kandydatka na Prezydent Łodzi i wiadomo kto nią jest.
  Żaden pisowiec ani nikt inny jej nie zagrozi.

 • mr.creosote

  Oceniono 20 razy 10

  Waldemar, do budy! Łodzianie nie chcą tu pisowskiej hołoty!

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 9

  Lepiej aktualne badania lekarskie pokaż czubku. Gwarantować rzeczy, które są zależne od nie tylko krajowej gospodarki ale i globalnej, to trzeba mieć niezłe przeciągi między uszami.

 • damtek

  Oceniono 15 razy 9

  tere fere kuku.
  Obietnice pisu - gospodarka:
  • 1 bilion 400 mld zł na inwestycje (Jarosław Kaczyński: „Ja w tej chwili mówię bilion i 400 mld na inwestycje na uruchomienie polskiego kapitału prywatnego i infrastrukturę, na różne dziedziny życia gospodarki, na odnowę gospodarki morskiej, na rozwój różnych regionów”).
  • Repolonizacja banków (Marcin Mastalerek: „Trzeba konsekwentnie doprowadzić to tego, żeby jak największa część banków była w polskich rękach”).
  • Stuprocentowa amortyzacja wydatków inwestycyjnych.
  • Wejście w życie nowej regulacji gospodarczej będzie uzależnione od likwidacji co najmniej tak samo istotnej regulacji istniejącej.
  • Każda decyzja administracyjna podjęta z naruszeniem prawa z mocy prawa będzie nieważna.
  • Mieszkania w średniej cenie 2500 zł/m kw. (Jarosław Kaczyński: „Potrzeba tanich mieszkań po 2,5, może po 3, ale najlepiej po 2,5 tys. zł za m kw. Takich, które można spłacać przez 20–30 lat, żeby raty były niskie”); budowa mieszkań dla młodych (Beata Szydło: „Tym, których nie będzie na to stać, ma pomóc państwo, które za darmo przekaże ziemię pod budowę nowych mieszkań, a ich spłacanie będzie rozłożone na lata”).
  Polityka.pl

 • malepifko

  Oceniono 7 razy 7

  Mógł jeszcze obiecać 6-kę w totka dla każdego łodzianina.

 • dik2002x

  Oceniono 15 razy 7

  pis gorszy od zarazy jest

 • Tworzywa 500

  Oceniono 5 razy 5

  Walduś sam podpisywać to ty sobie możesz, ale w Łodzi to najwyżej bilet powrotny na Nowogrodzką będziesz miał podpisany.

 • dik2002x

  Oceniono 7 razy 5

  Naobiecywał i oczywiście zastosował szantaż ,że spełni sie ten sen gdy dokonamy WŁĄSCIWEGO wyboru ( patrz: z pis-u) . W innym przypadku figa z makiem, rząd nic nam nie dołoży z funduszy unijnych i wszystko będzie torpedować. Strasznie ludzki pan z tego Budy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX