Kandydaci PiS do sejmiku województwa mazowieckiego. Kim są "jedynki"?

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło do Polskiej Komisji Wyborczej listy z kandydatami do sejmiku województwa mazowieckiego. Na pierwszych miejscach znaleźli się m.in. wiceszefowie resortów Andrzej Bittel i Tomasz Zdzikot.

PiS wytypował tzw. „jedynki” do sejmiku województwa mazowieckiego – będzie to m.in. wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, wiceminister obrony narodowej Tomasz Zdzikot oraz przewodniczący KRRIT Witold Kołodziejski – tak podaje portal wpolityce.pl.

Okręgi w obrębie Warszawy - kandydaci PiS

Sejmik województwa mazowieckiego składa się z siedmiu okręgów wyborczych. W okręgu pierwszym, w skład którego wchodzą dzielnice Warszawy takie jak Wilanów, Ursynów, Ochota, Mokotów oraz Śródmieście, jako „jedynka” PiS-u wystartuje Witold Kołodziejczyk.

W okręgu nr 2, który obejmuje tereny takie jak Włochy, Wola, Żoliborz, Bielany, Ursus i Bemowo, pierwsze miejsce na liście wyborczej zajmie Michał Prószyński, radny dzielnicy Wola.

W okręgu nr 3, w skład którego wchodzi Targówek, Białołęka, Rembertów, Wawer, Wesoła, Praga-Południe i Praga-Północ, jako pierwszy będzie startował Tomasz Zdzikot.

Pozostałe okręgi wyborcze

Rafał Romanowski wystartuje jako „jedynka” w okręgu nr 4, który przypisany jest miastu Płock i dziesięciu powiatom. W okręgu nr 5, składającym się z Radomia i ośmiu powiatów, pierwszym na liście wyborczej PiS-u będzie Radosław Fogiel, pełniący obecnie funkcję radnego mazowieckiego oraz przewodniczącego Europejskich Młodych Konserwatystów.

Na liście wyborczej dla szóstego okręgu w mazowieckim, który to obejmuje Ostrołękę, Siedlce i dziesięć województwa, jako pierwszy pojawi się obecny prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. „Jedynką” w ostatnim już, siódmym okręgu, pod który podlega osiem powiatów (grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński) będzie Andrzej Bittel.

Wybory samorządowe 2018 odbędą się już 21 października.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: