Wybory samorządowe 2018 w Łodzi. Hanna Zdanowska obiecuje budowę dróg osiedlowych

Hanna Zdanowska, starająca się o reelekcję prezydent Łodzi zapowiedziała, że w kolejnej kadencji chce skupić się budowie dróg osiedlowych. Plan poprawy mniejszych dróg ma być odpowiedzią na prośby i pytania mieszkańców Łodzi.

Od paru lat, odkąd jestem w Łodzi, spotykając się z mieszkańcami cały czas słyszę jedno: zmienia pani centrum, kiedy zadba pani o normalny chodnik do szkoły, normalny chodnik do jakiejkolwiek instytucji związanej ze służbą zdrowia, czy zwyczajnie równą ulicę – mówiła Hanna Zdanowska w rozmowie z dziennikarzami Dziennika Łódzkiego.

Zdaniem kandydatki popieranej przez PO, Nowoczesną, SLD i PSL, dla mieszkańców Łodzi równie ważne jest skrócenie podróży do Gdańska, jak i usprawnienie transportu w obrębie miasta, które ułatwiłoby i skróciło codzienną drogę do pracy, do szkoły, czy do lekarza.

Hanna Zdanowska chce naprawiać i budować drogi osiedlowe

- Przez najbliższe lata skupiamy się na drogach osiedlowych i transosiedlowych – zapowiedziała Hanna Zdanowska. Wśród ulic, które mają zostać objęte programem naprawczym, wymieniła ulice: Obywatelską, Tatrzańską, Krakowską, Pomorską. Oprócz tego w Łodzi mają powstać kolejne odcinki ulic Karskiego i Konstytucyjnej oraz rondo w Nowosolnej.

Hanna Zdanowska powiedziała również, że wybór ulic, które będą remontowane w kolejnych latach, wynika przede wszystkim z rozmów z mieszkańcami, ale także z informacji o dużym poparciu dla niektórych projektów dot. budowy i naprawy dróg z funduszy z budżetu obywatelskiego Łodzi.

Zapytana o to, w jaki sposób chce finansować budowę kolejnych odcinków dróg, Zdanowska zapowiedziała, że inwestycje osiedlowe mają być realizowane w pełni z budżetu miasta, z kolei budowa ronda na Nowosolnej oraz budowa kolejnego odcinka ul. Konstytucyjnej będzie zależała od pozyskania dotacji zewnętrznych.

Więcej o: