Łukasz Gibała przedstawił "jedynki" do Rady Miasta Krakowa. "To bezpartyjni eksperci"

Łukasz Gibała, niezależny kandydat na prezydenta Krakowa, przedstawił "jedynki" swojego komitetu na listach do Rady Miasta. "Dużo świeżej krwi, pozytywnej energii i co najważniejsze: gwarancja sprawdzonych kompetencji" - tak na swojej stronie internetowej pisze Łukasz Gibała.

Jedną z jedynek jest sam Łukasz Gibała, który będzie kandydował na radnego w okręgu nr 3, a więc w dzielnicach Bronowice, Zwierzyniec oraz Dębniki.

Łukasz Gibała kandyduje w Krakowie na prezydenta i na radnego

Lider Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały "Kraków dla Mieszkańców" początkowo był sceptyczny jeśli chodzi o jednoczesne kandydowanie na prezydenta Krakowa, jak i do rady miasta.

O to, czy powinien spróbować swoich sił w wyborach do Rady Miasta zapytał na Facebooku. Większość komentujących opowiedziało się za. - Ponad 95 proc. z komentujących napisało: Łukasz startuj. To zaważyło – wypowiedź Łukasza Gibały relacjonuje portal krakow.naszemiasto. Start Gibały w wyborach do rady miasta to plan B na wypadek, gdyby nie udało mu się zostać prezydentem.

Łukasz Gibała: "Jeden radny w każdym okręgu to cel realistyczny"

Łukasz Gibała zapowiedział, że chce wprowadzić po jednym radnym w każdym okręgu. - To jest cel realistyczny, tak wynika z sondaży, to można osiągnąć. Nie będę rysował jakichś super optymistycznych scenariuszy, że może w tej kadencji, w tych wyborach uda się pokonać Jacka Majchrowskiego i Platformę albo PiS. Domyślam się i zakładamy, że będziemy trzecim klubem w Radzie Miasta, ale jeśli nam się uda wprowadzić siedmioro radnych, to i tak będzie nowa jakość w krakowskiej Radzie Miasta – powiedział lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa w rozmowie dla Radia Kraków.

Wybory samorządowe 2018 kandydaci komitetu "Kraków dla mieszkańców" 

Kto będzie „jedynką” w wyborach samorządowych 2018 na listach komitetu Łukasza Gibały? W okręgu nr 1 na szczycie listy znalazł się Łukasz Maślona, aktywista miejski, który poświęca się walce o zieleń oraz czyste powietrze w Krakowie. W okręgu nr 2 „jedynką” została Agnieszka Wantuch, pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowe.

W okręgu nr 3 liderem listy został sam Łukasz Gibała, z kolei w okręgu 4 – Janek Pietras, przewodniczący dzielnicy dziewiątej. Na górze listy w okręgu nr 5 znajdzie się Alicja Szczepańska, działaczka na rzecz praw kobiet, seniorów i osób niepełnosprawnych, w okręgu nr 6 ekolog Mariusz Waszkiewicz, z kolei w okręgu nr 7 – Amelia Juszczak-Michalska, związana z Nową Hutą organizatorka protestu przeciwko nadbudowie budynku na os. Teatralnym.

Zespół Gibały chce sprawić „by Kraków stał się miastem wolnym od smogu, bardziej zielonym i zdrowym, a koszty życia jego mieszkańców znacząco się zmniejszyły” - pisze lider Logicznej Alternatywy na stronie gibala.pl.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o: