Łukasz Gibała przedstawił "jedynki" do Rady Miasta Krakowa. "To bezpartyjni eksperci"

Łukasz Gibała, niezależny kandydat na prezydenta Krakowa, przedstawił "jedynki" swojego komitetu na listach do Rady Miasta. "Dużo świeżej krwi, pozytywnej energii i co najważniejsze: gwarancja sprawdzonych kompetencji" - tak na swojej stronie internetowej pisze Łukasz Gibała.

Jedną z jedynek jest sam Łukasz Gibała, który będzie kandydował na radnego w okręgu nr 3, a więc w dzielnicach Bronowice, Zwierzyniec oraz Dębniki.

Łukasz Gibała kandyduje w Krakowie na prezydenta i na radnego

Lider Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały "Kraków dla Mieszkańców" początkowo był sceptyczny jeśli chodzi o jednoczesne kandydowanie na prezydenta Krakowa, jak i do rady miasta.

O to, czy powinien spróbować swoich sił w wyborach do Rady Miasta zapytał na Facebooku. Większość komentujących opowiedziało się za. - Ponad 95 proc. z komentujących napisało: Łukasz startuj. To zaważyło – wypowiedź Łukasza Gibały relacjonuje portal krakow.naszemiasto. Start Gibały w wyborach do rady miasta to plan B na wypadek, gdyby nie udało mu się zostać prezydentem.

Łukasz Gibała: "Jeden radny w każdym okręgu to cel realistyczny"

Łukasz Gibała zapowiedział, że chce wprowadzić po jednym radnym w każdym okręgu. - To jest cel realistyczny, tak wynika z sondaży, to można osiągnąć. Nie będę rysował jakichś super optymistycznych scenariuszy, że może w tej kadencji, w tych wyborach uda się pokonać Jacka Majchrowskiego i Platformę albo PiS. Domyślam się i zakładamy, że będziemy trzecim klubem w Radzie Miasta, ale jeśli nam się uda wprowadzić siedmioro radnych, to i tak będzie nowa jakość w krakowskiej Radzie Miasta – powiedział lider stowarzyszenia Logiczna Alternatywa w rozmowie dla Radia Kraków.

Wybory samorządowe 2018 kandydaci komitetu "Kraków dla mieszkańców" 

Kto będzie „jedynką” w wyborach samorządowych 2018 na listach komitetu Łukasza Gibały? W okręgu nr 1 na szczycie listy znalazł się Łukasz Maślona, aktywista miejski, który poświęca się walce o zieleń oraz czyste powietrze w Krakowie. W okręgu nr 2 „jedynką” została Agnieszka Wantuch, pracownik naukowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowe.

W okręgu nr 3 liderem listy został sam Łukasz Gibała, z kolei w okręgu 4 – Janek Pietras, przewodniczący dzielnicy dziewiątej. Na górze listy w okręgu nr 5 znajdzie się Alicja Szczepańska, działaczka na rzecz praw kobiet, seniorów i osób niepełnosprawnych, w okręgu nr 6 ekolog Mariusz Waszkiewicz, z kolei w okręgu nr 7 – Amelia Juszczak-Michalska, związana z Nową Hutą organizatorka protestu przeciwko nadbudowie budynku na os. Teatralnym.

Zespół Gibały chce sprawić „by Kraków stał się miastem wolnym od smogu, bardziej zielonym i zdrowym, a koszty życia jego mieszkańców znacząco się zmniejszyły” - pisze lider Logicznej Alternatywy na stronie gibala.pl.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (16)
Wybory samorządowe w Krakowie. Łukasz Gibała przedstawił "jedynki" do Rady Miasta
Zaloguj się
 • Piotrek Jadkowski

  Oceniono 3 razy 3

  Gibała to jedyna szansa na to, żeby w Krakowie rozwalić układ Majchrowskiego i przegnać nieuolnych ludzi siedzących na dobrze płatnych posadkach już od lat. Nie ma innego sensownego kandydata na horyzoncie - Gibała wg sondaży ma zawsze trzecie miejsce. Więc albo on albo Majchrowski czy Wassemann (bo na jedno tu wychodzi)

 • Daniel Kowalczyk

  Oceniono 2 razy 2

  Łukasz Gibała to dla ludzi chcących w Krakowie zmiany jedyne rozwiązanie. Innych po prostu nie ma. A wybór jest prosty - albo przez 5 lat będzie po jaśniepańsku rządził Jacek i jego koledzy, albo przyjdzie kandydatka pisu a razem z nią tabuny misiewiczów. Jedyną zmianą może być Gibała, inaczej przez 5 lat nic się tu nie zmieni. Prosty rachunek

 • Oceniono 2 razy 2

  Nowe twarze znane z działania a nie gadania. Tego potrzebuje Kraków! Oszczerstwa o powiązania z PiSem co najmniej śmieszne. Macie mój głos!

 • malepifko

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ma szans. Ludzie są przeżarci na wskroś POPiSem. Narzekają, ale zawsze głosują na te same mordy.

 • Radek Kozłowski

  Oceniono 1 raz 1

  Gibała to naturalny kandydat, jedyny który może dac jakąś nadzieje na to, że ci sami ludzie przyssani do stołków w magistracie i spółkach miejskich zostaną wreszcie odwołani. Od 16 lat w mieście panuje ten sammuklad zależności skupiony wokół prezydenta Majchrowskiego. Kandydatka Pisu nic nie zwojuje, więc jedynym który się będzie liczył w tym starciu z ukladem jest właśnie Gibała

 • Wiktor Nawolski

  Oceniono 1 raz 1

  Cieszę się że jest szansą na wprowadzenie świeżej krwi do rady miasta, może w końcu ktoś będzie działał na rzecz mieszkańców a nie urzędników!

 • palmtop

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję że będzie niespodzianka i wreszcie miasto stanie się przyjazne mieszkańcom.

 • runnin.biz

  0

  Do wyborów wszystkie krakowskie zakonnice mają zniknąć. Nie obchodzi mnie jak to zrobią i gdzie się podzieją. Ma ich tam nie być!

 • wujojano

  Oceniono 8 razy 0

  Czy Gibała to kret, czy tylko kretyn?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX