Partia Razem oferuje parytety wyborcze, miejsca w żłobkach i darmowe... podpaski

Partia Razem chce wprowadzić na Podlasiu parytety we władzy samorządowej, a także uczynić miasta bardziej przyjaznymi dla kobiet. Propozycje partii przedstawiła Katarzyna Rosińska, kandydatka do sejmiku w województwie podlaskim.

Katarzyna Rosińska w wywiadzie dla portalu współczesna.pl zwróciła uwagę na to, że nazwiska kobiet są umieszczane na listach wyborczych w mniej atrakcyjnych miejscach. Podkreśliła, że w Partii Razem na liście wyborczej znajduje się tyle samo mężczyzn, co kobiet, a ich nazwiska są wypisane naprzemiennie.

Białystok – nieprzyjazny kobietom?

Katarzyna Rosińska wymieniła również przykłady, dla których uważa Białystok za miejsce nieprzyjazne dla kobiet. W stolicy województwa podlaskiego brakuje miejsc do bezstresowego karmienia piersią czy chociażby miejsc z przewijakami. Kobieta dodaje, że budynki publiczne nie są tworzone z myślą o kobietach ciężarnych i matkach. Kandydatka w wyborach samorządowych zarzuca nawet, że ulice oraz place noszą głównie nazwiska mężczyzn, a do tego nie ma miejsc z darmowym dostępem do… podpasek i tamponów.

Partia Razem – obietnice dla kobiet

Partia Razem ma zamiar wprowadzić szereg udogodnień dla kobiet, zwłaszcza tych będących matkami. W całym województwie mają powstać nowe miejsca w żłobkach. Z architektury miasta znikną przeszkody utrudniające matkom poruszanie się. Pojawią się za to windy, podjazdy oraz toalety przystosowane do kobiecych potrzeb. Rosińska oferuje również program pomocy paniom, które wychowują dzieci i chcą wrócić do pracy.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (32)
Wybory samorządowe 2018. Partia Razem i ich plany dla Podlasia
Zaloguj się
 • coalesce

  Oceniono 14 razy 8

  >> brakuje miejsc do bezstresowego karmienia piersią
  >> ulice oraz place noszą głównie nazwiska mężczyzn

  Razem jak zwykle trafnie adresuje palące problemy społeczne.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 20 razy 8

  >Partia Razem oferuje parytety wyborcze

  To znaczy nie wybierać wg, rozumu i zdolności a wg, płci.
  Debile.

 • totmes72

  Oceniono 24 razy 8

  FASZYZM!!! Nie liczą się kompetencje tylko to co się ma miedzy nogami - kolejny totalitaryzm.

 • oelefante

  Oceniono 16 razy 8

  A papier toaletowy też towarzysze będą rozdawali? Warto zrobić zapasy, bo gdyby razemowcy przejęli władze, to srajtaśma może okazać się luksusem. Jak za ich poprzedników.

 • cezar61

  Oceniono 12 razy 6

  Wiedziałem, że to marksiści, ale że aż tacy debile.....

 • popieramkukiza

  Oceniono 14 razy 4

  Paranoja Marksistów - to się leczy.

 • tomek.tw22

  Oceniono 10 razy 4

  Zajmowanie się głupotami zamiast prawdziwymi problemami.I do tego segregacja płciowa... Brak słów.

 • autonomy

  Oceniono 11 razy 3

  Wyjazd z Podlasia z tymi marksizmami. Na Podlasiu, gdzie z dziada pradziada ludzie zajmują się rolnictwem każdy doskonale wie, że nie ma nic za darmo. Szukajcie sobie idiotów gdzie indziej.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 13 razy 3

  śłuszna akcja komunistów, czas zamienić siano, mech, watę czy ligninę na luksusową podpaskę, którą po użyciu można wykruszyć a może nawet przeprać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX