Razem dla Opola chce dbać o środowisko, ale jeździ starym busem z silnikiem Diesla

Komitet Razem dla Opola na dobre rozpoczął kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi 2018. Jednym z najważniejszych haseł programu stowarzyszenia jest "Zielone Opole", promowane m.in. na leciwym busie z silnikiem Diesla.

Na wtorkowej konferencji prasowej związany z partią Porozumienie Jarosława Gowina komitet Razem dla Opola rozpoczął kampanię wyborczą prowadzoną pod hasłem "Bliżej ludzi". Aby kandydaci komitetu mogli być dosłownie bliżej mieszkańców, przemieszczają się po mieście specjalnym samochodem.

Dziennikarze dostrzegli jednak pewną sprzeczność pomiędzy hasłem "Zielone Opole" i postulatami ochrony środowiska naturalnego, a kampanią przeprowadzaną wewnątrz samochodu z silnikiem Diesla.

"Zielone Opole" czy podróże busem z silnikiem Diesla? Krzysztof Drynda nie widzi problemu 

Szef stowarzyszenia Krzysztof Drynda, zapytany o wpływ samochodu na środowisko naturalne odpowiedział, że takie pytania to złośliwość.

Dopytywany o rocznik oraz o to, ile pali kampanijne auto, szef Razem dla Opola odmówił odpowiedzi. 

Krzysztof Drynda o kampanii Barbary Kamińskiej: "Jazda na rowerze to populizm"

- W styczniu przedstawiliśmy szereg postulatów, za sprawą których miasto będzie bardziej ekologiczne. Zaś bus, z którego korzystamy w kampanii, jest własnością jednego z naszych kandydatów do rady miasta i stanowi ukłon w stronę mieszkańców, z którymi chcemy rozmawiać o Opolu – powiedział w rozmowie z portalem nto.pl Krzysztof Drynda, lider Razem dla Opola.

Polityk zaznaczył także, że samochód jest znacznie lepszy niż rower, ponieważ dzięki niemu kandydaci Razem dla Opola w wyborach samorządowych 2018 mogą spotykać się z mieszkańcami miasta bez względu na warunki atmosferyczne.

Krzysztof Drynda powiedział także, że prowadzenie kampanii na jednośladzie jest populistyczne, nawiązując tym samym do planu Barbary Kamińskiej, wspieranej przez Koalicję Obywatelską, która zapowiedziała, że objedzie na rowerze wszystkie dzielnice Opola, chcąc spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o ich problemach.

Więcej o:
Komentarze (43)
Razem dla Opola zaczyna kampanię i zaliczka wpadkę
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 38 razy 10

  Cisnąć komuchów z Razem, cisnąć. Jedyna lewica to Schetyna+Nowacka+Misiek Kamiński z ryngrafem z Matką Boską :D

 • roar

  Oceniono 9 razy 9

  Ja tylko chciałbym wyjaśnić niektórym komentującym, że stowarzyszenie Razem dla Opola nie jest związane z Partią Razem, tylko partią Porozumienie (dawniej: Polska Razem Jarosława Gowina).

 • laura_kawa

  Oceniono 9 razy 9

  @scypion_afrykanski @owrank @dioskorides
  Ten komitet nie ma nic wspólnego z partią Razem, której członkowie startują w Opolu z KWW Marcina Gambca

 • jureek

  Oceniono 13 razy 5

  Ludzie! Widzę, że w komentarzach prawie wszyscy mylą stowarzyszenie Razem dla Opola z partią Razem. Razem dla Opola to nie jest żadna lewica, to opolska mutacja partii Gowina i o gowiniątkach jest mowa w artykule.

 • obeznany

  Oceniono 12 razy 0

  Nawet gdyby ten bus objechał 10 razy kulę ziemską to ciągle zużyje mniej energii i wyprodukuje mniej szkodliwych emisji niż przy produkcji nowego samochodu.

 • Moje konto

  0

  A teraz suchar: jaki będzie nowy prezydent Warszawy ? Koniec suchara :D

 • 33qq

  Oceniono 7 razy -3

  Wpadka? No prawdziwą wpadką to jest gazeta.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX