Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyścigu o fotel prezydenta Wrocławia

Koalicja Obywatelska ogłosiła, kto będzie jej kandydatem na prezydenta Wrocławia podczas zbliżających się wyborów samorządowych. To Jacek Sutryk - 40-letni pracownik wrocławskiego magistratu.

Jacek Sutryk jest z wykształcenia socjologiem – ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim, doktoryzuje się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej, jest także wykładowcą w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie. Przez pięć lat pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, od 2011 roku jest dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu.

Jacek Sutryk kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Chce rozwijać kolej i dbać o równomierny rozwój regionu

Podczas prezentacji swojego programu, Jacek Sutryk podkreślał, że chce, aby cały region rozwijał się równie szybko. - Nie powinno być w tej kwestii różnic, tylko wspólnota interesów. Chcemy silnego Wrocławia i silnego regionu – powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na poniedziałkowym spotkaniu z mediami i mieszkańcami Wrocławia współpracownicy Jacka Sutryka, jak i sam kandydat na prezydenta Wrocławia podkreślali, że jednym z najważniejszych punktów programowych Sutryka będzie usprawnienie transportu publicznego w mieście. - W ciągu pięciu lat pociągi z Dworca Głównego muszą odjeżdżać do powiatowych miast co pół godziny. Tylko "gęsta" kolej jest alternatywą dla samochodów – powiedział towarzyszący Jackowi Sutrykowi Grzegorz Roman, polityk Platformy Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska zachęca wrocławian do głosowania. Ma być rozbudowa sieci tramwajowych, walka ze smogiem i tańsze mieszkania

Politycy Koalicji Obywatelskiej obiecali także, że we Wrocławiu będą powstawać kolejne linie tramwajowe, w tym takie, które będą prowadzić do podwrocławskich miejscowości. Jacek Sutryk powiedział, że pierwszą z nich mogłaby być linia prowadząca do gminy Kobierzyce, z kolei linia Wrocław Ołtaszyn mogłaby zostać przedłużona do podwrocławskiej miejscowości Wysoka.

Istotnymi punktami w planach Jacka Sutryka ma być także Dolnośląska Karta Seniora oraz Karnet Aktywizacyjny, które mają ułatwić uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym miasta, a także darmowe szczepienia przeciw grypie dla seniorów. Koalicja Obywatelska z Jackiem Sutrykiem na czele obiecuje także skuteczną walkę ze smogiem, ułatwienie kontaktu mieszkańców miasta z urzędem oraz stworzenie alternatywy dla rządowego programu „Mieszkanie Plus”, którym ma być samorządowy program mieszkaniowy.

Więcej o: