Konstantynów Łódzki. Kandydat na burmistrza został oszkalowany. Sprawa trafiła do sądu

Wybory samorządowe 2018. W Konstantynowie Łódzkim doszło do znieważenia funkcjonariusza publicznego. W pewnej gazetce rozdawanej mieszkańcom Konstantynowa znalazły się określenia szkalujące zarówno wicestarostę Roberta Jakubowskiego, który ubiega się o fotel burmistrza, jak i dwóch jego sympatyków.

„Władzę przejmie Kryptogej, kierowany przez Alkoholika, wspierani przez Taliba” – to pierwsze określenie w paszkwilowej gazetce odnosi się do Roberta Jakubowskiego startującego w wyborach samorządowych. Na razie złożył on zawiadomienie na policji, a sprawa trafiła już do prokuratury.

Konstantynów Łódzki. Obraza wicestarosty

Policjanci zabezpieczyli dowody oraz spisali osoby, które rozdawały obraźliwy materiał mieszkańcom Konstantynowa Łódzkiego. Był on wręczany w trakcie festynu, częściowo trafił również do skrzynek pocztowych. W gazetce pojawiły się również inne niewybredne komentarze o tym, że „kryptogej jest kandydatem niewybieralnym, ale sterowalnym”, który „przyjmuje od Alkoholika rozkazy, kto i jaką funkcję ma dostać”.

Batalia z PO

Robert Jakubowski złożył również pozew sądowy przeciwko PO. Oskarżył partię o zniesławienie po tym, jak na ich fanpage’u pojawił się wpis odnośnie Jakubowskiego: „Zaczęło się. Mamy pierwsze narcystyczne zdjęcie kandydata na burmistrza.” Platforma Obywatelska zasugerowała, że Jakubowski nie jest kandydatem niezależnym, lecz kandydatem PiS-u, który „bierze wszystko i wszystkich by wygrać. Kłamstwo, demagogia, oszustwo”. Wpis został usunięty.

Reakcja Roberta Jakubowskiego

Robert Jakubowski zwrócił się do przewodniczącego PO w Konstantynowie Łódzkim o wskazanie autora wpisu. Ten nie udzielił mu odpowiedzi. W końcu przewodnicząca regionu Hanna Zdanowska zapytała Jakubowskiego o formę przeprosin. Na tym etapie kontakt jednak się urwał. Dlatego Jakubowski złożył do sądu pozew cywilny, w którym żąda odszkodowania w wysokości 100 tys. złotych na cel charytatywny.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (14)
Konstantynów Łódzki: Robert Jakubowski i jego ludzie zostali oszkalowani
Zaloguj się
 • eldemon

  Oceniono 14 razy 2

  A to kanalie pełowskie!
  Tfu!

 • gj61

  Oceniono 6 razy 0

  100 tysięcy? Na gejowską łaźnię?

 • tad-tad

  Oceniono 3 razy -1

  No to zależy od Ziobry jaki będzie wyrok,. pewnie się ujmie za kryptogejem, wszak on taki tolerancyjny, lubiący kolory , no może bardziej brunatny, .

 • atr8

  Oceniono 13 razy -1

  @bankrut.1
  @galaktyczne_jajco
  Doczytajcie, tępe fiuty, że to kandydat "niezależny", z PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX