Wybory samorządowe 2018. Kto będzie prezydentem Gdańska? Szykuje się zacięta walka. Bukmacherzy przyjmują zakłady

Wybory samorządowe 2018. W Gdańsku trwa prawdziwa walka o fotel prezydenta. Paweł Adamowicz rządzi stolicą Trójmiasta od 20 lat. Kacper Płażyński oraz Jarosław Wałęsa to jego najpoważniejsi kontrkandydaci w nadchodzących wyborach.

Wynik nadchodzących wyborów samorządowych jest o tyle niepewny dla Gdańska, że firmy bukmacherskie rozpoczęły przyjmowanie zakładów. Obstawić można trzy nazwiska, które na podstawie sondaży mają największe szansę na wygraną – Adamowicza, Wałęsę albo Płażyńskiego.

Wybory samorządowe 2018 - sondaż dla Gdańska: kto będzie prezydentem?

Tak rozłożyły się głosy w sondażu, który IBRiS przeprowadził dla Onetu i „Faktu” w dniach 27-28 sierpnia:

 • Jarosław Wałęsa 31,8 proc.
 • Paweł Adamowicz 27,5 proc.
 • Kacper Płażyński 26,6 proc.
 • Andrzej Ceynowa 3,1 proc.
 • Elżbieta Jachlewska 2,6 proc.
 • Jacek Hołubowski 2,3 proc.

Paweł Adamowicz, Jarosław Wałęsa, Kacper Płażyński - kim są główni kandydaci w Gdańsku?

Paweł Adamowicz to z wykształcenia prawnik. Od 1993 do 1996 roku pełnił funkcję prorektora Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1994 do 1998 roku zasiadał w radzie miasta jako przewodniczący. W 1998 roku po raz pierwszy wygrał wybory na prezydenta Gdańska. Startuje on z „Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Adamowicza Wszystko Dla Gdańska”.

Jarosław Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, to z wykształcenia politolog. Pełnił on również funkcję posła w Sejmie, a następnie w w Parlamencie Europejskim. Jest wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

Z kolei Kacper Płażyński startuje z ramienia PiS. Jest on adwokatem specjalizującym się w obsłudze dużych podmiotów gospodarczych.

Wybory samorządowe 2018 Gdańsk - kim są pozostali kandydaci?

W wyborach samorządowych 2018 o fotel prezydenta Gdańska ubiegać się będzie również Andrzej Ceynowa – filolog angielski i literaturoznawca startujący z ramienia SLD, Elżbieta Jachlewska – ekonomistka, działaczka społeczna popierana przez ruch Lepszy Gdańsk oraz Jacek Hołubowski, kandydat ruchu Gdańsk Tworzą Mieszkańcy.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (11)
Wybory samorządowe 2018. Kto będzie prezydentem Gdańska? Szykuje się zacięta walka
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 9 razy -1

  Głosowanie na Adamowicza to głos stracony. PiSS tego pana jak wygra wybory od razu wraz z żoną wsadzi do pudła do czego już Zero się przygotowuje, a w Gdańsku będzie piSSowski komisarz. Gdyby Adamowicz miał odrobinę instynktu samozachowawczego odpuścił by sobie i miałby święty spokój. Stołek prezydenta miasta nie daje immunitetu. Natomiast jeżeli Adamowicz nie będzie miał szans na reelekcje zostanie zapuszkowany krótko przed wyborami aby zdezorientować wyborców i dać większą szansę tej wydmuszce Płażyńskiemu. Zadecydują o tym sondaże.

 • grzegorzul

  Oceniono 32 razy -2

  prezydentem będzie Pan Płażyński, ma program, pomysły i ochotę na rozwalenie tego betonu i bałaganu, jaki stworzył adamowicz. Gdańsk jest w ruinie, wszystko leży. Panie Płażyński spokojnie, pomożemy Panu przy urnach, a Pan podniesie Gdańsk z kolan...

 • aagaj

  Oceniono 12 razy -2

  Adamowicz to bufon, zrozumialec!
  Dogadywanie Wałęsie i chęć ustawiania go !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX