Jacek Majchrowski obiecuje więcej zieleni w Krakowie. Ma powstać "zielony pierścień"

Urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział, że jeśli krakowianie zaufają mu po raz kolejny, co roku przeznaczy około 150 milionów złotych na zieleń w Krakowie.

Startujący w wyborach samorządowych 2018 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział także, że podczas jego kolejnej kadencji powstaną nowe parki i baseny.

Jacek Majchrowski chce stworzyć Zielony Pierścień Podgórza

- Chcę, by moje miasto w spokoju realizowało swoje, a nie jakieś narzucone odgórnie plany, zmieniając się i rozwijając zgodnie z potrzebami mieszkańców. Wszystkich mieszkańców: i tych bogatych, zaradnych, ale też tych mniej zasobnych i potrzebujących większego wsparcia. Chcę, by nasze miasto dawało nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Bo wspólnie tworzymy przyszłość Krakowa – powiedział Jacek Majchrowski podczas wtorkowej prezentacji, nawiązując do swojego hasła wyborczego.

Kraków. Duży park w okolicach Prokocimia

Dzisiejsze wystąpienie prezydenta Krakowa przed wyborami samorządowymi było poświęcone przede wszystkim rozwojowi przestrzeni zielonych w Krakowie. Jednym z największych planów Majchrowskiego w tym zakresie są tzw. Planty Podgórskie czy też Zielony Pierścień Podgórza. Zielony obszar na Podgórzu ma liczyć 140 ha. Prezydent Krakowa chce połączyć parki Jerzmanowskich, Aleksandry, Drwinka oraz wykupić tereny na tyłach nowego szpitala uniwersyteckiego, aby w ten sposób stworzyć zieloną obręcz, którą będzie można przemierzać pieszo, na rolkach lub na rowerze.

Obietnice na wybory samorządowe 2018

„Planty Podgórskie to największy tego typu projekt w moim programie, ale nie jedyny. Podobnie chcę połączyć m. in. tereny w Nowej Hucie, oraz Zakrzówek ze Skałkami Twardowskiego. Kolejnym dużym projektem jest pozyskanie terenów w Witkowicach i stworzenia Nowego Lasu Miejskiego o powierzchni ok 120 ha” - napisał na swoim Facebooku prezydent Krakowa. Na Nowej Hucie, w okolicach ul. Kolnej mają powstać plaża, siłownia, ścieżki rowerowe, a nawet marina, z kolei na Przegorzałach ma pojawić się duży wybieg dla psów.

Jacek Majchrowski obiecuje zieleń za 150 mln zł

Podczas wystąpienia na Plantach Krakowskich Jacek Majchrowski opowiadał także o budżecie, który chce przeznaczyć na zieleń. Obiecał: - W przyszłych budżetach miasta, przez pięć lat, co roku 50 mln zł będzie przeznaczane na utrzymanie zieleni, 50 mln zł na inwestycje związane z zielenią i 50 mln zł na wykupy terenów pod zieleń. Celem Jacka Majchrowskiego jest doprowadzenie do sytuacji, w której każdy mieszkaniec Krakowa będzie miał teren zielony w odległości 300-500 metrów od swojego domu.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. 

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (34)
Wybory samorządowe 2018 - Kraków. Jacek Majchrowski obiecuje "zielony pierścień"
Zaloguj się
 • Górnik Strzałowy

  Oceniono 27 razy 21

  Czyli najpierw się wycięło zieleń z miasta i zabetonowało, a teraz za 150 mln się miastu zieleń przywróci !!! Genialne, tak trzymac Panie Gospodarzu Krakowa

 • tusk-nera

  Oceniono 19 razy 11

  Przez 20 lat zmienił krakuff w betonową pustynię. Nie będzie mi Ciebie dziadu żal. Aufidersein.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 17 razy 5

  Kraków potrzebuje sieci ciepłowniczej (c/o) i likwidacji idywidualnych pieców węglowych na terenie 0+5 km od centrum
  Cała reszta to tylko kosmetyka i pudrowanie trupa.

 • dziadwawelski

  Oceniono 7 razy 3

  Pachołek deweloperów zamierza każdego roku wyprowadzić z miejskiego budżetu miliony na "tereny odpoczynku i zabawy dla meneli" i nazwie je miejscami zielonymi. Na skwerze lajkonika cały sezon rządzą zapijaczeni menele na całych plantach ławki zajęte przez znużonych i spitych meneli. Czy w tym majchergradzie istnieje straż miejska a jeśli tak to co robi ?!!!!!!

 • Jerzy Kraków

  Oceniono 5 razy 3

  niech zrobi porządek z pijanym bydłem w obrębie Plant !!!! Pozwolił na knajpy 24-ro godzinne, starzy Krakusi wyprowadzają się z mieszkań, które zajmowali od dziada-pradziada, niedługo Stary Kraków zostanie opanowany przez zachlany-zarzygany motłoch!!!
  Przykro patrzeć na ciemne, martwe okna kamienic Starego Miasta ....
  Panie PROFESORZE Majchrowski dla kogo chce być Pan prezydentem ? dla pijaków i knajpiarzy, którzy nie potrafią sprzątnąć rzygów i gówien po swoich gościach ? nie musi Pan obiecywać (i wydawać milionów), wystarczy zmienić swoje przepisy dotyczące knajp i ciszy nocnej !!!! Gdzie jest policja i straż miejska w godzinach nocnych ???? potrafią tylko łapać staruszków wyprowadzających pieski na Plantach. Jak na razie to Pan, za okres swoich kadencji, tylko potrafił wybudować "swój pomnik" w postaci uczelni (ciekawe za czyje pieniądze)? Jeszcze trochę a mieszkańcy Starego Krakowa wytoczą Panu proces cywilny o zakłócanie ciszy nocnej .... chcemy się wyspać, bez ryków i bójek o 2-3-4 czy piątej nad ranem, mamy dość wycia karetek pogotowia przyjeżdżających do zatrutych alkoholem angoli !!!! Należy nam się godne, spokojne życie ...
  bez Pańskich milionów !!!!

 • berserc

  Oceniono 6 razy 2

  Jasne najpierw zabudowali co się da np. w Czyżynach (ostatnia górka i kawałek pasa przed Avią za chwilę pod zabudowę) a teraz obiecuje "pas zieleni". Przydałby się ale kubeł zimnej wody na łeb!

 • mariola_21

  Oceniono 1 raz 1

  Jeźdźcy z Betonowego Mordoru , za dotknięciem wyborczej różdżki , zamieniają się w Drużynę Zielonego Pierścienia ..

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Hm... A Jaki chce zabetonować prawy brzeg Wisły. To teraz pewnie nagle zmieni zdanie. Będzie za, a nawet przeciw.

  Przyznaję że Kaczyński mógł mieć rację. Z Jakiego faktycznie może być mąż stanu. Postać wielkiego formatu, któremu Kaczyński nigdy nie dorośnie do pięt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX