Jacek Majchrowski obiecuje więcej zieleni w Krakowie. Ma powstać "zielony pierścień"

Urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział, że jeśli krakowianie zaufają mu po raz kolejny, co roku przeznaczy około 150 milionów złotych na zieleń w Krakowie.

Startujący w wyborach samorządowych 2018 prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział także, że podczas jego kolejnej kadencji powstaną nowe parki i baseny.

Jacek Majchrowski chce stworzyć Zielony Pierścień Podgórza

- Chcę, by moje miasto w spokoju realizowało swoje, a nie jakieś narzucone odgórnie plany, zmieniając się i rozwijając zgodnie z potrzebami mieszkańców. Wszystkich mieszkańców: i tych bogatych, zaradnych, ale też tych mniej zasobnych i potrzebujących większego wsparcia. Chcę, by nasze miasto dawało nam wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Bo wspólnie tworzymy przyszłość Krakowa – powiedział Jacek Majchrowski podczas wtorkowej prezentacji, nawiązując do swojego hasła wyborczego.

Kraków. Duży park w okolicach Prokocimia

Dzisiejsze wystąpienie prezydenta Krakowa przed wyborami samorządowymi było poświęcone przede wszystkim rozwojowi przestrzeni zielonych w Krakowie. Jednym z największych planów Majchrowskiego w tym zakresie są tzw. Planty Podgórskie czy też Zielony Pierścień Podgórza. Zielony obszar na Podgórzu ma liczyć 140 ha. Prezydent Krakowa chce połączyć parki Jerzmanowskich, Aleksandry, Drwinka oraz wykupić tereny na tyłach nowego szpitala uniwersyteckiego, aby w ten sposób stworzyć zieloną obręcz, którą będzie można przemierzać pieszo, na rolkach lub na rowerze.

Obietnice na wybory samorządowe 2018

„Planty Podgórskie to największy tego typu projekt w moim programie, ale nie jedyny. Podobnie chcę połączyć m. in. tereny w Nowej Hucie, oraz Zakrzówek ze Skałkami Twardowskiego. Kolejnym dużym projektem jest pozyskanie terenów w Witkowicach i stworzenia Nowego Lasu Miejskiego o powierzchni ok 120 ha” - napisał na swoim Facebooku prezydent Krakowa. Na Nowej Hucie, w okolicach ul. Kolnej mają powstać plaża, siłownia, ścieżki rowerowe, a nawet marina, z kolei na Przegorzałach ma pojawić się duży wybieg dla psów.

Jacek Majchrowski obiecuje zieleń za 150 mln zł

Podczas wystąpienia na Plantach Krakowskich Jacek Majchrowski opowiadał także o budżecie, który chce przeznaczyć na zieleń. Obiecał: - W przyszłych budżetach miasta, przez pięć lat, co roku 50 mln zł będzie przeznaczane na utrzymanie zieleni, 50 mln zł na inwestycje związane z zielenią i 50 mln zł na wykupy terenów pod zieleń. Celem Jacka Majchrowskiego jest doprowadzenie do sytuacji, w której każdy mieszkaniec Krakowa będzie miał teren zielony w odległości 300-500 metrów od swojego domu.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. 

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o: