Wybory samorządowe 2018. Krakowscy Restauratorzy tworzą koalicję z Konradem Berkowiczem

Podczas wspólnej konferencji prasowej w piątek 7 września KWW Krakowscy Restauratorzy oraz komitet Konrada Berkowicza ogłosiły, że w wyborach samorządowych 2018 łączą siły.

Konrad Berkowicz, kandydat na prezydenta Krakowa startujący z ramienia partii Wolność, zapowiedział, że krakowscy restauratorzy znajdą miejsce na jego listach.

Komitet krakowskich restauratorów popiera Konrada Berkowicza

Komitet Wyborczy Krakowscy Restauratorzy to stosunkowo nowy twór. Został zarejestrowany 27 sierpnia, a współtworzą go restauratorzy oraz hotelarze prowadzący swój biznes w Krakowie. Podczas piątkowej konferencji komitet wyborczy krakowskich restauratorów reprezentował Jakub Adamczyk. - Chcemy walczyć z absurdalnymi decyzjami Rady Miasta, które uderzają w nasze interesy i pośrednio w interes wszystkich mieszkańców. Jak ogłosiliśmy powstanie naszego komitetu, zgłosili się do nas nie tylko restauratorzy, ale też hotelarze i inni usługodawcy. Wszyscy mamy bowiem podobne problemy, obsługując turystykę w mieście – mówił Adamczyk, opowiadając o sytuacji swojego komitetu. Przedstawiciel KWW Krakowscy Restauratorzy zapowiedział także, że jego komitet popiera kandydaturę Konrada Berkowicza na prezydenta Krakowa.

Konrad Berkowicz ramię w ramię z restauratorami. "Siła nacisku w Krakowie"

Konrad Berkowicz, kandydat partii Wolność, podziękował za poparcie i opowiedział szerzej o wspólnej strategii jego partii oraz komitetu krakowskich restauratorów. - Zaoferowaliśmy Komitetowi Restauratorów połączenie sił i udostępnienie im miejsc na naszych listach. Oferta została przyjęta, dlatego z przyjemnością ogłaszam, że w Krakowie doszło właśnie do pierwszej koalicji wyborczej – powiedział Berkowicz. Od momentu ogłoszenia tej koalicji podczas wyborów samorządowych 2018 oba komitety będą pracować pod wspólnym szyldem jako koalicja komitetu Nowoczesny Kraków Konrada Berkowicza i Komitetu Restauratorów. Ze względu na to, że zgodnie z przepisami wyborczymi jest za późno na zmianę nazwy komitetów, nazwiska restauratorów znajdą się na listach komitetu Konrada Berkowicza.

- Restauratorzy to silna siła nacisku w Krakowie, ale też tysiące pracowników restauracji, a więc i duży elektorat. Jestem przekonany, że połączenie komitetu, który w sondażu ma 5 proc., z Restauratorami da nam szansę na wprowadzenie kilku do kilkunastu radnych – powiedział Konrad Berkowicz.

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o: