Wybory samorządowe 2018. Jacek Żalek chce wybudować lotnisko w Białymstoku

Budowa lotniska regionalnego w Białymstoku jest realna? Jacek Żalek uważa, że tak. Kandydat Zjednoczonej Prawicy obiecał, że gdy zostanie prezydentem Białegostoku, rozpocznie rozmowy na ten temat.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed urzędem marszałkowskim Jacek Żalek krytykował także rządy koalicji PO-PSL, której zarzucał niegospodarność w województwie podlaskim

Jacek Żalek: Możemy stracić 100 milionów euro

- Prawie pół miliarda złotych, 460 milionów, możemy stracić w wyniku nieudolności władz województwa. To jest taka kwota, która zabezpieczyłaby środki na realizację najważniejszej potrzeby rozwojowej naszego województwa – mówił Jacek Żalek podczas spotkania z dziennikarzami. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy Unia Europejska przeznaczyła 1,21 mld euro na dofinansowanie dla Podlasia, natomiast władze samorządowe województwa podlaskiego,czyli koalicja PO-PSL rozliczyła zaledwie 9,7 proc. z tej sumy.

Budowa lotniska regionalnego w Białymstoku? Żalek proponuje

- Deklaruję, że dołożę wszelkich starań, aby tyle samo, ile dołoży Białystok, można było uzyskać z władz centralnych – powiedział Jacek Żalek, wyliczając źródła finansowania dla budowy lotniska regionalnego w Białymstoku. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy ¼ kosztów budowy lotniska miałaby zostać pokryta z budżetu miasta, część dofinansowałby rząd, a pozostałą kwotę zabezpieczyłyby władze wojewódzkie. Jacek Żalek chce zaprosić także zaprosić do współpracy prywatny biznes.

Jacek Żalek: "Zjednoczona Prawica nie będzie marnować pieniędzy"

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Jacek Żalek nie szczędził słów krytyki pod adresem urzędujących w Białymstoku samorządowców z koalicji PO-PSL. Zdaniem Kandydata Zjednoczonej Prawicy aktualna władza jest niegospodarna – nie tylko marnuje środki z Unii Europejskiej, ale też zadłuża województwo podlaskie, planując zaciągnięcie kolejnego kredytu w wysokości 250 milionów złotych.

Jacek Żalek zapowiedział, że kiedy przejmie władzę w Białymstoku, a w urzędzie marszałkowskim zmieni się marszałek, podobne sytuacje nie będą miały miejsca. Zdaniem polityka wśród jego kolegów z Prawa i Sprawiedliwości jest wielu specjalistów, którzy nie pozwolą na marnowanie funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o:
Komentarze (12)
Wybory samorządowe. Jacek Żalek chce wybudować lotnisko w Białymstoku
Zaloguj się
 • Oceniono 8 razy 8

  Już w Radomiu wybudowali, co za megalomania czy kiedyś się nauczą że przed takimi inwestycjami to się robi studium opłacalności, jak chce budować niech weźmie kredyt na siebie i buduje za swoje

 • Jerzy Suchocki

  Oceniono 10 razy 6

  Nowy oszołom pcha się do koryta, Białystok jest pięknie rozwijającym się miastem,bardzo uderza w nim estetyka i czystość i nie potrzebuje Pisowskiej pomocy Żalka.

 • djdustinltd

  Oceniono 4 razy 2

  Jak wybuduje za swoje to ma mój głos.

 • karolus2222

  Oceniono 4 razy 2

  A BUDUJ ! TYLKO ZABIERZ TAM ZA TO OŚLIZGŁEGO GOWINA !

 • kimi1952

  Oceniono 1 raz 1

  Słucham debaty z Żalkiem w tokfm. To jest kompletny palant.

 • marek1937

  Oceniono 1 raz 1

  Zagłosuję na Żalka jak obieca również port morski. To taki wiarygodny opowiadacz bajek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX