Marta Michalska-Wilk oskarża Marka Suskiego: "Jest Pan kłamcą!". Radna składa pozew

Wybory samorządowe 2018. Radna Radomia Marta Michalska-Wilk (PO) oskarżyła ministra Marka Suskiego (PiS) o naruszenie dóbr osobistych. Minister stwierdził, że Michalska-Wilk korzystała z pełnionej funkcji do zapewnienia pracy swojej rodzinie.

Marta Michalska-Wilk postanowiła zwołać konferencję prasową, na której odniosła się do wypowiedzi Marka Suskiego. – Pan minister podczas konferencji postanowił zaatakować moją rodzinę. Nazwał nas watahą i powiedział, że ta wataha pracuje w urzędzie – wypowiedziała się radna.

Marek Suski i jego oskarżenia

Marta Michalska-Wilk nazwała Suskiego „kłamcą”. – Udowodnię to w sądzie, po to, aby radomianie dowiedzieli się, że dla swojego interesu partyjnego, jest pan w stanie bez mrugnięcie okiem, te wszystkie kłamstwa opowiadać – dodała. Na zarzuty odnośnie nepotyzmu odpowiedziała tak: „moja mama jest wieloletnim nauczycielem z 35-letnim doświadczeniem. Mój teść pracuje w Zakładzie Usług Komunalnych blisko 17 lat, więc też nie mogłam mieć wpływu na to, w jakim miejscu pracy się znalazł. Mój mąż został zatrudniony w miejskiej spółce miejskich w 2012 roku, czyli dokładnie wtedy, kiedy prezydentem miasta był Pana partyjny kolega, pan Andrzej Kosztowny. Przypisuje mi Pan również nazwisko Ryszarda Wilka – to jest osoba, której ja nie znam. Nie jest to moja rodzina” – powiedziała radna podczas swojego krótkiego wystąpienia.

Pozew na Marka Suskiego

– To, co zrobił poseł Suski, jest obrzydliwe i paskudne, dlatego nie mogło pozostać bez echa. Złożyłam pozew o naruszenie dóbr osobistych wraz z roszczeniem o zapłatę sumy pieniędzy na cel społeczny oraz wniosek o zabezpieczenie powództwa. Pan minister Suski musi ponieść konsekwencję swoich kłamstw. Nie pozwolę Panu, aby szargał Pan moje dobre imię, ale także imię osób mi najbliższych – powiedziała radna. Marta Michalska-Wilk domaga się przeprosin w lokalnych mediach i zapłaty 10 tys. złotych na placówkę „Słoneczny Dom”.

 

Bitwa o Kraków. Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski powalczą o prezydencki fotel

Więcej o:
Komentarze (15)
Wybory samorządowe. Michalska-Wilk pozywa Marka Suskiego
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 20 razy 8

  Pozywać bez zwlekania, przyzwyczaiły się mendy, że mogą pomawiać kogo chcą, kiedy chcą, bo nikt z tym nic nie robi.

 • jozefina22

  Oceniono 8 razy 6

  Pozwać to nie problem tylko do którego sądu jak wszystkie już ZIOBROWSKIE są.

 • Dominika Bura

  Oceniono 13 razy 5

  Każdy sądzi według siebie. Komendant główny straży pożarnej to chyba nazywa się Suski ?

 • do100jnik

  Oceniono 4 razy 4

  a lalkarz ma swoją dopracowaną w pisie metodę - wrzucić granat w szambo lub guvvno w wentylator, zawsze coś się przylepi, ale on po prostu tak oblepiał lalki

 • y.woodoo

  Oceniono 8 razy 4

  Perukarz i tak nie kuma o co biega. Ten typ ciemnogrodzki tak ma, IQ pawiana.

 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 4

  Inteligenty niczym Suski - weszło na stałe do słownika języka polskiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX