Wybory samorządowe 2018. Tadeusz Ferenc obiecuje darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży

Wybory samorządowe 2018. Tadeusz Ferenc, kandydat na prezydenta Rzeszowa, podał mieszkańcom miasta powody, dla których warto na niego zagłosować. Wraz ze swoim komitetem wyborczym Rozwój Rzeszowa chce on inwestować w młodych rzeszowian i skupić się na realizacji obietnic w ramach "pakietu dla dzieci i młodzieży".

Tadeusz Ferenc pełni funkcję prezydenta Rzeszowa od 2002 roku. W tym roku ubiega się o następną już reelekcję. W poniedziałek odbyła się jego konferencja prasowa. Chociaż wzięli w niej udział radni, jak i przyszli kandydaci do rady miasta, to nie uznano tego za oficjalny start kampanii wyborczej. – Prezydent każdym swoim działaniem na rzecz miasta prowadzi kampanię – przekonywał Konrad Fijołek, przewodniczący klubu Rozwój Rzeszowa.

Tadeusz Ferenc. Obietnice dla Rzeszowian

Tadeusz Ferenc pragnie wprowadzić darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci i młodzieży. Przewidywany koszt programu to 10 mln złotych rocznie. Prezydent chce wprowadzić zmiany jak najszybciej – w tym tygodniu w trakcie sesji nadzwyczajnej ma się odbyć głosowanie. Darmowe przejazdy mogą obowiązywać już od października tego roku. Z ulgi będą mogły korzystać dzieci zameldowane w Rzeszowie – czyli w sumie 20 tys. osób. Uczniowie, którzy już zakupili bilet semestralny, mogą liczyć na zwrot pieniędzy. Konferencja zakończyła się podsumowaniem, w którym przedstawiono, że od czasów rozpoczęcia rządów Ferenca w Rzeszowie powstały 54 place zabaw, 8 fontann, 11 nowych parków, a także 18 siłowni plenerowych. Koszt wszystkich inwestycji wyniósł 58 mln złotych.

Wybory samorządowe 2018 w Rzeszowie

Najpoważniejszym kontrkandydatem Tadeusza Ferenca w wyborach samorządowych jest parlamentarzysta PiS-u – Wojciech Buczak. Tadeusz Ferenc posiada poparcie ze strony Koalicji Obywatelskiej.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: