Jacek Wojciechowicz zyskuje poparcie kolejnych samorządowców. Sławomir Antonik traci

Wybory samorządowe 2018 coraz bliżej. W Warszawie Sławomir Antonik stracił poparcie bezpartyjnych samorządowców na rzecz innego kandydata na prezydenta - Jacka Wojciechowicza. Tak zadecydowali dwaj wiceburmistrzowie Ochoty. W ślad za nimi mają iść kolejni samorządowcy.

Do tej pory to burmistrz Targówka, Sławomir Antonik, był kandydatem startującym w wyborach samorządowych 2018 w Warszawie z ruchu Bezpartyjni. Przedstawiciele Ochockiej Wspólnoty Samorządowej, którzy współuczestniczyli w tworzeniu Bezpartyjnych, zdecydowali jednak, że nie udzielą mu swojego poparcia.

Jacek Wojciechowicz to "bardziej wyrazisty kandydat"

Jak powiedział wiceburmistrz Ochoty, Krzysztof Kruk: "Wojciechowicz to jedyny wyrazisty kandydat" i składa obietnice, które są możliwe do zrealizowania. Ocenił on, że Jacek Wojciechowicz ma większe szanse na odegranie istotnej roli od Antonika. Do tego między Antonikiem a ochockimi samorządowcami doszło do konfliktu. – Takie komitety jak nasz na Ochocie potrzebują mieć jakieś relacje z ratuszem. Musimy więc wspierać kandydata, który będzie miał jakąś możliwość wpływu – dodał drugi wiceburmistrz Ochoty Grzegorz Wysocki w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl.

Wybory samorządowe 2018. Kim jest Jacek Wojciechowicz?

Jacek Wojciechowicz wspomniał o swoich planach zmiany Ochoty. Ma on zamiar przebudować plac Narutowicza. Cała dokumentacja oraz projekt przebudowy są już podobno przygotowane.

Jacek Wojciechowicz posiada już poparcie ze strony dość szerokiego grona polityków – radnych, byłego wojewody mazowieckiego, a nawet posła Stefana Niesiołowskiego.

Jacek Wojciechowicz zdecydował się wziąć udział w wyborach samorządowych na prezydenta Warszawy w maju tego roku. Startuje jako kandydat niezależny. Wcześniej należał do szeregów PO. Od 2006 do 2016 roku pełnił funkcję pierwszego zastępcy ówczesnej prezydentki Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Kim jest Jan Śpiewak, lewicowy kandydat na prezydenta Warszawy?

Więcej o: