SLD rozpoczyna kampanię na Warmii i Mazurach. W Elblągu wspiera Witolda Wróblewskiego

Podczas niedzielnej wizyty w Olsztynie Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej zainaugurował kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach. Odwiedził także Elbląg.

Podczas spotkania z politykami SLD wyborcy poznali nazwiska kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Czarzasty ogłosił, że kandydatem partii na prezydenta Olsztyna jest Krzysztof Kacprzycki, a w Elblągu SLD popiera kandydaturę urzędującego prezydenta, Witolda Wróblewskiego.

Sojusz Lewicy Demokratycznej wspiera kandydaturę Witolda Wróblewskiego

- SLD jest bardzo otwarte na mądrych ludzi. Na pana prezydenta Wróblewskiego jesteśmy bardzo otwarci. Jeździmy po Polsce i mówimy dobre słowa na temat poszczególnych osób, bez względu na to z jakiej są partii, czy należą do SLD czy nie. W wielu miastach, gdzie udało się stworzyć szerszy komitet, popieramy również osoby z Platformy Obywatelskiej, tak jest w Łodzi, Lublinie. W zamian za to Koalicja Obywatelska popiera naszych kandydatów, tak jest w Krakowie, Rzeszowie. Ważne, żeby polskimi miastami rządzili mądrzy ludzie. To jest najważniejsze - mówił Włodzimierz Czarzasty podczas spotkania z mieszkańcami Elbląga. Przypomnijmy, że Witold Wróblewski startował w wyborach samorządowych 2014 jako polityk niezależny z poparciem PSL oraz PO.

"Jedynki" SLD na Warmii i Mazurach. Kto będzie kandydował w wyborach do sejmiku wojewódzkiego?

Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział także, kto będzie kandydował do sejmiku wojewódzkiego w województwie warmińsko-mazurskim. „Jedynkami” na listach SLD zostali Lucyna Kobylińska, prof. Tadeusz Iwiński, Władysław Mańkut, Jan Antochowski i Marcin Kulasek.

Podczas spotkania mieszkańców Elbląga z przedstawicielami Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedziano, że SLD wystawi komplet kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych podczas wyborów do rady miasta Olsztyna oraz rady Elbląga. Nazwiska kandydatów jeszcze nie padły – przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że lista kandydatów na radnych zostanie ogłoszona po rejestracji list u komisarza wyborczego.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: