Gdańsk - wybory samorządowe 2018. Paweł Adamowicz przedstawił kandydatów na radnych

Paweł Adamowicz, urzędujący prezydent Gdańska, w wyborach samorządowych 2018 będzie miał własny komitet. Przedstawił kandydatów na radnych w okręgu nr 3.

Kandydatów na radnych przedstawiła szefowa sztabu Komitetu Wyborczego Wyborców Pawła Adamowicza „Wszystko Dla Gdańska”. Paweł Adamowicz mówił, że jego kandydaci to „społecznicy, ludzie pozytywnej, codziennej pracy w osiedlach i dzielnicach", którym warto zaufać.

Na radnych w okręgu nr 3 w Gdańsku będą mogli głosować mieszkańcy dzielnic Aniołki, Siedlce, Wzgórze Mickiewicza, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień.

Wybory samorządowe 2018. Paweł Adamowicz przedstawia kandydatów na radnych w okręgu nr 3

Jako pierwszego przedstawiono Piotra Dzikiego, radnego Platformy Obywatelskiej. Drugą kandydatką jest Alicja Chorzelska – radna dzielnicy Piecki-Migowo. Chorzelska od lat współprcuje z kombatantami oraz z osobami starszymi. Kolejnymi kandydatami na radnych na liście Pawła Adamowicza w okręgu trzecim są: Łukasz Świacki, Lucyna Karczewska, Monika Matwiejszyn, Radosław Nowak oraz Andrzej Bojanowski. Podczas konferencji prasowej każdy z kandydatów powiedział kilka słów o tym, co będzie dla niego priorytetem podczas najbliższej kadencji.

Roztańczony Gdańsk, więcej przedszkoli, nowy basen. Jakie plany mają kandydaci Pawła Adamowicza?

Piotr Dziki powiedział, że podczas dotychczasowej współpracy z prezydentem Gdańska dbał o inwestycje takie jak budowa chodników czy placów zabaw i to będzie dla niego ważne także w kolejnych latach sprawowania władzy. Alicja Chorzelska chce aktywizować seniorów, a jej pierwszym pomysłem są zajęcia taneczne, z kolei Łukasz Świacki planuje zwiększenie liczby miejsc, w których można aktywnie spędzać czas. Lucyna Karczewska chce, aby w Domu Sąsiedzkim na Siedlcach powstał basen, Monika Matwiejszyn uważa, że istotna jest budowa kolejnych przedszkoli i żłobków, natomiast Radosław Nowak planuje skupić się na przeciwdziałaniu uzależnieniom.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: