Opole. Znamy liderów list partii Razem. Kruszka i Ochman chcą zadbać o transport i czyste powietrze

Partia Razem ogłosiła, kto znajdzie się na górze list w wyborach do sejmiku wojewódzkiego w województwie opolskim. Wśród liderów znaleźli się Maciej Kruszka oraz Jerzy Ochman.

W województwie opolskim partia Razem samodzielnie walczy o to, aby zająć miejsca w sejmiku wojewódzkim. Przedstawiła kandydatów w dwóch okręgach wyborczych. Na nazwiska reszty liderów jeszcze poczekamy.

Opole. „Jedynka” partii Razem, Maciej Kruszka, chce walczyć o ochronę środowiska

Jednym z liderów opolskich list partii Razem został Maciej Kruszka – współzałożyciel stowarzyszenia Tęczowe Opole, organizator I Marszu Równości w Opolu, ale przede wszystkim specjalista ds. ochrony środowiska. Kruszka zapowiedział, że po wygranej w wyborach samorządowych do sejmiku województwa opolskiego, zadba o to, aby mieszkańcom Opola i okolic oddychało się łatwiej. - Mieszkańcy palą w piecach paliwem najgorszej jakości, bo nie stać ich na inne. Będę walczył o zwiększenie dopłat do lepszego paliwa oraz wymiany tych urządzeń. Jako radny będę walczył o sieć automatycznych stacji pomiarowych w każdej gminie – powiedział Maciej Kruszka, opowiadając o tym, czym chce się zajmować jako radny.

Wybory samorządowe 2018 w Opolu. Jerzy Ochman chce usprawnić komunikację miejską

Partia Razem ogłosiła, że „dwójką” w drugim okręgu województwa opolskiego (Kluczbork, Namysłów, Olesno) zostanie Jerzy Ochman – działacz opozycji w czasach PRL, człowiek uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jakie plany na przyszłą kadencję ma Ochman? Dla byłego opozycjonisty najważniejsza jest kwestia komunikacji miejskiej i zrównoważonego transportu.  – Jako rowerzysta i użytkownik komunikacji publicznej wiem bardzo dobrze, co jest ważne dla ludzi poruszających się w ten sposób. Najważniejsze punkty to jeden bilet przesiadkowy, wspólne przystanki i dworce dla wszystkich przewoźników, czytelny rozkład jazdy obejmujący wszystkich przewoźników, częste i regularne połączenia oraz bezpieczne trasy i drogi rowerowe. Teraz niestety wygląda to tak, że komunikację publiczną organizują nam ludzie, którzy sami autobusami nie jeżdżą – powiedział Ochman podczas konferencji prasowej w Opolu. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: