Opole. Barbara Kamińska chce pomóc seniorom. Zapowiada 100 zł na badania i pomoc fachowców

Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola, opowiedziała o swoim programie wyborczym, stworzonym z myślą o seniorach. Padły trzy konkretne propozycje.

100 złotych na badania dla każdego seniora i powołanie grupy interwencyjnej to niektóre z pomysłów Barbary Kamińskiej.

Grupa fachowców w służbie seniorom. Barbara Kamińska chce zatrudnić elektryka, hydraulika i prawnika

- Każdemu z nas zdarza się mieć zły dzień, kiedy pojawia się problem, z którym nie możemy sobie poradzić. Dotyczy to dorosłych, a seniorów tym bardziej. Dlatego zamierzamy powołać grupę interwencyjną, w skład której wejdą fachowcy gotowi im pomóc – powiedziała kandydatka Koalicji Obywatelskiej. O jakich fachowcach mowa? Zespół ludzi, którzy pomogą seniorom mają tworzyć elektryk, hydraulik, ślusarz, a także informatyk i prawnik. Zgodnie z zapowiedziami Kamińskiej, zespół fachowców, który będzie pomagał seniorom nieodpłatnie zostanie sfinansowany z budżetu miasta. Ze wstępnych wyliczeń sztabu kandydatki Koalicji Obywatelskiej wynika, że utrzymanie takiego zespołu to koszt ok. 12 tysięcy złotych miesięcznie.

„Stówka dla seniora”. Barbara Kamińska chce dofinansowywać badania dla seniorów

Druga propozycja Barbary Kamińskiej to tak zwana „Stówka dla seniora”. Jeżeli Kamińska wygra wybory samorządowe 2018, każdy senior z Opola otrzyma Kartę Seniora, która upoważniałaby do skorzystania z dofinansowania w wysokości 100 zł na badania w gabinetach lekarskich. To 100 zł można będzie wykorzystać w tych gabinetach, z którymi miasto Opole podpisze umowę o współpracy. Barbara Kamińska obliczyła, że w Opolu jest ok. 20 tysięcy seniorów, a koszt realizacji takiego programu to wydatek rzędu 2 mln zł w skali roku.

Klub seniora w każdej dzielnicy Opola? To pomysł Kamińskiej na aktywizację osób starszych

Ostatnią propozycją Kamińskiej dla seniorów jest pomysł utworzenia punktów spotkań dla osób starszych w każdej dzielnicy Opola. Dzielnicowe kluby seniorów mają pomóc starszym mieszkańcom Opola w znalezieniu dorywczej pracy, ale przede wszystkim aktywizować ich i służyć ich integracji.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: