Mateusz Morawiecki o wyborach samorządowych: Nie chcemy przy urnach "cudów", jak cztery lata temu

Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat wyborów samorządowych. Chciałby on podjąć odpowiednie środki, by przebieg wyborów był uczciwy.

Premier na antenie Telewizji Republika najpierw dał wyraz wiary w aktywną postawę społeczną Polaków. – Wierzymy bardzo mocno w oddolną aktywność, pobudzenie narodu polskiego, bo to jest nasze pragnienie najszersze, właśnie by szerokie rzesze Polaków angażowały się w życie publiczne, społeczne – stwierdził. Dodał, że tę aktywność chciałby „poszerzyć”.

Morawiecki: chcemy uczciwych wyborów

Mateusz Morawiecki wypowiedział się również na temat wiarygodności planowanych wyborów. – Będziemy na pewno, mam nadzieję, że ze wsparciem wszystkich ludzi dobrej woli kontrolować, by przebieg wyborów nie był taki jak cztery lata temu, z tymi cudami przy urnach w niektórych powiatach – powiedział. Jak premier chce sprawić, aby wybory samorządowe 2018 odbyły się uczciwie? Sam o sobie powiedział, że jest „gorącym zwolennikiem tego, (…) by były jednak kamery, by nie było żadnych wątpliwości, że chcemy uczciwych wyborów”.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o: