Opole. Jarosław Gowin: "Zjednoczona Prawica popiera kandydaturę Violetty Porowskiej"

Zjednoczona Prawica poparła kandydaturę Violetty Porowskiej na prezydenta Opola. Oznacza to, że Krzysztof Drynda, członek Porozumienia Gowina, którego kandydatury spodziewano się w Opolu, nie otrzyma wsparcia od swojej partii.

Osobą, która ogłosiła informację o poparciu kandydatury Violetty Porowskiej był Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie.

Violetta Porowska kandydatką Zjednoczonej Prawicy

Obóz Zjednoczonej Prawicy reprezentuje trzy ugrupowania – Prawo i Sprawiedliwość, Porozumienie oraz Solidarna Polska. Te trzy partie zdecydowały się na wystawianie wspólnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich. - Pani Violetta Porowska jest bardzo doświadczonym samorządowcem. Zna ten samorząd na szczeblu miejskim i wojewódzkim, a do tego jest doświadczonym menedżerem i znakomitym wojewodą – powiedział Jarosław Gowin, zachęcając mieszkańców Opola, aby głosowali właśnie na Porowską.

Jarosław Gowin nie poprze Krzysztofa Dryndy

Przed wystąpieniem Jarosława Gowina spodziewano się, że kandydatem Porozumienia będzie Krzysztof Drynda, członek i wiceprzewodniczący Porozumienia Jarosława Gowina w województwie opolskim. Deklaracja o poparciu dla Violetty Porowskiej ucina te spekulacje. Podczas spotkania z Porowską i Gowinem dziennikarze zapytali, czy politycy przewidują, że możliwa jest współpraca kandydatki Zjednoczonej Prawicy oraz radnego Krzysztofa Dryndy. Violetta Porowska oceniła Krzysztofa Dryndę jako „mocną osobowość” na opolskim politycznym rynku, która potrafi walczyć o sprawy opolan. Zapowiedziała także, że dla Dryndy znajdzie się miejsce w gronie ekspertów do spraw przedsiębiorczości. Jarosław Gowin i Violetta Porowska powiedzieli, że trwają rozmowy z klubem radnych Razem dla Opola, z którym związany jest Drynda, jednak nie mówili o szczegółach.  W kuluarach mówi się, że Krzysztof Drynda ma szansę na fotel wiceprezydenta Opola.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: