Wybory samorządowe 2018. Kandydaci na prezydenta w Bytomiu. Zwycięzcę czeka trudne zadanie

Wybory samorządowe odbędą się już 21 października. W Bytomiu do walki o fotel prezydenta zgłosiło się na razie pięciu kandydatów. Wygranego czeka ciężkie zadanie - Bytom to miasto, które potrzebuje zmian.

Liczne pustostany, najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie śląskim, nielegalne wysypiska śmieci – to niejedyne problemy miasta. Bytom należy do tzw. Obszarów Strategicznej Interwencji, czyli terenów blokujących rozwój danego województwa. W związku z tym miastu udzielana jest specjalna pomoc, w tym dodatkowe fundusze na przeprowadzania inwestycji. W zeszłym roku w Bytomiu uchwalono Gminny Program Rewitalizacji, który przewidywał realizację ponad 130 projektów na kwotę 700 mln złotych. Miasto może jednak stracić część pieniędzy pochodzących z UE.

Bytom. Kandydaci na prezydenta

W wyborach samorządowych w w Bytomiu weźmie udział pięciu kandydatów: obecny prezydent Damian Bartyla (Bytomska Inicjatywa Społeczna, poparcie ze strony PSL), były wiceprezydent Bytomia Mariusz Wołosz (Koalicja Obywatelska), Mariusz Janas (PiS), Andrzej Panek, który startuje jako kandydat niezależny oraz Marek Michalski z Komitetu Wyborczego Niezależni. Ich plany wyborcze skupiają się na rewitalizacji miasta, walki z nielegalnymi wysypiskami oraz na poprawie sposobu zarządzania miastem.

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: