Małgorzata Wassermann chce budować parkingi w pobliżu szkół. Podniosły się głosy sprzeciwu

Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że chce budować parkingi koło krakowskich szkół i przedszkoli. Wielu mieszkańców Krakowa uważa ten pomysł za nietrafiony.

O tym, jak rozwiązać bieżące problemy krakowskich dzieci i ich rodziców, Małgorzata Wassermann opowiedziała na wtorkowej konferencji.

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. Małgorzata Wassermann kusi rodziców parkingami

Jednym z punktów programu Małgorzaty Wassermann dla Krakowa jest rozwiązanie „palącego problemu” braku parkingów przy szkołach podstawowych. Podczas konferencji, na której przedstawiła swoje hasło wyborcze, kandydatka na prezydenta Krakowa popierana przez Prawo i Sprawiedliwość powiedziała, że otrzymuje mnóstwo sygnałów od rodziców, którzy skarżą się na to, że nie mają gdzie zaparkować, kiedy jadą odwieźć swoje dziecko do szkoły lub na wywiadówkę. -  Do największych problemów dochodzi, gdy w szkole jest organizowane spotkanie rodziców. Ten problem przez obecne władze miasta w ogóle nie jest zauważany ani rozwiązywany - mówiła Małgorzata Wassermann.

Pomysł Wassermann nietrafiony? Internauci nie szczędzą słów krytyki

Plan budowy parkingów przy szkołach wzbudził wiele kontrowersji. „Czyżby był kłopot z zaparkowaniem w Krakowie? Może trzeba przesiąść się na rower, tak jak Łukasz Gibała i wtedy podejmować rozmowę o problemach miasta”, „ A to czasem dzieci nie mają za friko przejazdów MPK, aby rodzice nie musieli dymać autem, powodując korki i zawalając chodniki?”, „No i niestety panna W. zdobędzie tym hasłem - pustą obietnicą - głosy krótkowzrocznych rodziców 500+, dla których dojazd samochodem jest najważniejszy!” - to tylko niektóre z komentarzy w mediach społecznościowych.

Do krytyki pomysłu Małgorzaty Wassermann dołączyli się również aktywiści miejscy, w tym Adam Łaczek, działacz na rzecz zrównoważonego transportu z Krakowa. „Małgorzata Wasserman jest oderwana od rzeczywistości myśląc, że największym problem rodziców szkolnych dzieci jest problem z zaparkowaniem auta na czas zebrania” - napisał na swoim Facebooku. 

Już 21 października wybierzemy władze samorządowe

Więcej o: